Jaunmārupes skolas rekonstrukcija aizkavējusies par pusotru gadu

Lai gan pirms diviem gadiem – 2014.gada februārī – Mārupes novadā parakstīts līgums par Jaunmārupes skolas rekonstrukciju cerībā, ka projekts būs gatavs jau tā paša gada septembrī, tomēr tas aizvien nav pabeigts.

Kā Latvijas Radio pastāstīja “Rīgas Apriņķa Avīzes” galvenā redaktore Ieva Karlsberga, līgums par skolas būvniecību noslēgts pirms diviem gadiem, bet Mārupes novada ieceri rekonstruēt kādreizējo biroja ēku divus gadus vajājušas dažās likstas.

Tā janvārī sākās ēkas ekspluatācijā nodošanas process, taču apakšuzņēmējs – metāla konstrukciju ražotājs “Armets-A” – paziņoja, ka ēkā, iespējams, iebūvētas neatbilstošas metāla konstrukcijas. Tika nozīmētas ekspertīzes, kuru rezultātiem jābūt šonedēļ.

Laikraksta rīcībā esošā neoficiālā informācija gan liecina, ka ar konstrukcijām viss ir kārtībā, bet apakšuzņēmējs tādējādi cenšoties ietekmēt ģenerālbūvnieku savstarpējo finansiālo nesaskaņu dēļ.

Šo projektu likstas gan vajājušas jau sākotnēji, jo izrādījās – ēkai, ko iegādājusies pašvaldība, trūkst pilnas dokumentācijas un nav informācijas par iebūvētajām konstrukcijām.

Projektu izstrādāja "Baltex Group", kas vinnēja kā lētākā piedāvājuma iesniedzējs. “Jau toreiz pašvaldībai radās šaubas, ka par tik lētu cenu to nav iespējams kvalitatīvi izdarīt. Projektētāji apgalvoja, ka viss būs kā nākas. Vēlāk nekvalitatīvā projekta dēļ būvniecības procesā bieži vien nācās apstāties, nozīmēt ekspertīzes, lai pārbaudītu, kādā stāvoklī ir ēka,” stāsta Karlsberga.

Arī konkursā par būvniecību uzvarēja lētākais piedāvājums, ko iesniedza SIA "ELX grupa", un līgums tika noslēgts par 3,6 miljoniem eiro. Taču divu gadu laikā izmaksas pieaugušas par 790 tūkstošiem eiro bez PVN. Būvnieks trīs reizes ir pieprasījis neparedzētajiem izdevumiem papildu līdzekļus. Tātad cenas pieaugums ir aptuveni 20%.

Pašvaldībā pieļauj tiesvedības ar rekstrukcijas projektētājiem un būvniecības kompāniju, jo celtniecības laikā radušies finansiālie zaudējumi. Taču tas varētu notikt pēc būvniecības pabeigšanas.

Pašlaik bērni mācās kāda uzņēmuma telpās, kas pielāgotas skolas vajadzībām, bet braukā uz skolas ēdnīcu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti