Jaunietes uzruna valsts svētkos: Īsts patriots pirmkārt ir uzticīgs valstij domās

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, Valsts prezidenta kanceleja aicināja visu Latvijas skolu 5.līdz 12.klašu skolēnus veidot rakstiskas esejas vai video par to, ko teiktu skolēns 18.novembrī uzrunā, ja viņš būtu Valsts prezidents. Starp vairāk nekā 200 iesūtītajām uzrunām par labākajām atzītas trīs, un šie jaunieši Latvijas dzimšanas dienā teiks savas runas kopā ar Valsts prezidentu Nacionālajā teātrī.

Viena no konkursa uzvarētājām uzrunā iekļāvusi skatījumu uz starptautisko saspīlējumu un aicinājusi latviešus būt saliedētākiem, bet patriotu definē kā cilvēku, kas pirmām kārtām valstij ir uzticīgs savās domās.

Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas 9. klases skolniece Andra Baltiņa ir viena no trīs jauniešiem, kas 18. novembrī kopā ar prezidentu valsts svētku koncertā teiks savu uzrunu visai Latvijai. Jauniete konkursā piedalījusies pēc vēstures skolotājas rosinājuma un pirms savas uzrunas rakstīšanas cītīgi mājās pārklausījusies dažādas prezidentu uzrunas valsts neatkarības svētkos, un nebaidījās norādīt, ka Bērziņam runas spējas būtu krietni jāuzlabo

Rakstot savu uzrunu, es domāju par to, lai tajā iekļautu kaut ko no pagātnes, par to, kas ir tagad un arī kaut ko, kas varētu būt nākotnē. Es rakstīju par Latvijas dibināšanu, par to, ka ir saspīlēta situācija visā politiskajā vidē un tāpat es domāju, ka ar laiku Latvija būs valsts, no kuras citas valstis mācīsies, jo es ļoti ceru, ka mums paaugstināsies dzīves līmenis, ekonomiskā situācija un tautsaimniecība, jo jau tagad paliek labāk."

Jauniete savā runā iekļāvusi arī situāciju Ukrainā un atzīst, ka viņu konflikts arī ietekmējis, jo viņas mūžā tas ir lielākais un Latvijai tuvākais saspīlējums, kas brīžiem rada arī baiļu sajūtu. Taču Andra uzrunā tādēļ iekļāvusi arī aicinājumu tautiešiem:

"Iekļāvu aicinājumu visiem turēties kopā, īpaši tagad, un ir svarīgi neaizmirst palīdzēt vienam otram un arī ģimenēm ir jāturas kopā. Es gribētu savā uzrunā pateikt, ka mēs katrs esam daļa no Latvijas un tas ir svarīgi, lai mēs nedotos prom no Latvijas un neaizmirstu savu valsti, tā ir jāmīl. Ja jau bija cilvēki, kas Latvijas dēļ krita un daudz ko zaudēja, tostarp paši sevi, tad mums vajadzētu to novērtēt un arī palīdzēt. Cilvēks var uztaisīt savu biznesu vai strādāt darbā Latvijā, kas valstij palīdzētu."

Kad skolniecei paziņots par uzrunas iekļaušanu 18. novembra svētku pasākumā, viņa bijusi pārsteigta un priecīga, bet, gaidot uzrunas brīdi, ir parādījies arī liels satraukums un daudz pārdomu par Latviju un patriotismu. Andra ar ģimeni neatkarības dienā rīkojot svētku mielastu, skatās latviešu filmas, bet Lāčplēša dienā vienmēr dodoties uz Brāļu kapiem.

"Īsts patriots pirmkārt ir uzticīgs valstij domās. Un tad arī darbos – nemet uz ielas atkritumus, strādā ar sevi, ar vidi apkārt un valsti pašam priekš sevis, nevis lai parādītu citiem," pārdomās par patriotismu dalās Andra,

Andra Baltiņa, arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolnieks Dāvis Burka un Straupes pamatskolas audzēknis Kārlis Roberts Rudzītis savu uzrunu fragmentus līdzās prezidentam Andrim Bērziņam teiks šodien Nacionālajā teātrī, atklājot valsts svētku koncertu pulksten pussešos vakarā, ko varēs dzirdēt gan Latvijas Radio "Klasika", gan Latvijas Televīzijas tiešraidēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt