Dienas ziņas

Nodibinājums “Hospiss LV” saņem Eiropas Pilsoņu balvu

Dienas ziņas

“Bayraktar” vietā – Latvijā ražoti droni

Jaunie ārsti: LVSADA streika prasības ir pārāk zemas

Jaunie ārsti: Arodbiedrības streika prasības ir pārāk zemas

Jauno ārstu biedrība kopumā atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) izvirzītās streika prasības, tomēr, biedrības ieskatā, izvirzītās prasības ir pārāk zemas – tām vajadzētu būt mērķētām ne tikai uz 2023. gadu, bet arī nākamajiem gadiem. 

Jauno ārstu asociācijas vadītājs Artūrs Šilovs norādīja, ka ir tikai racionāli atbalstīt jebkurus centienus uzlabot medicīnas nozares darbinieku vidi, tostarp arī minēto arodbiedrības brīdinājuma streiku, kas plānots 27. un 28. septembrī. Tomēr plašāka saruna un pat iespējami protesti, ja medicīnas darbiniekiem solītās prasības netiks izpildītas, būtu jāizvērš nākamās Saeimas un valdības darbības laikā 2023. gada budžeta veidošanas kontekstā.

"Tas patiesībā ir signāls jaunajiem ārstiem, it īpaši jaunajiem ārstiem, bet arī māsām, ārstu palīgiem, māsu palīgiem: sekot līdzi un galvenais – būt gataviem aktīvi rīkoties. Savukārt politiķiem šis ir signāls, ka mēs nestāvēsim malā un neklusēsim," sacīja Šilovs.
 
Nesaistīti ar streika prasībām trešdien Rīgā sākās 9. Latvijas Ārstu kongress, ko organizē reizi četros gados. Tas Rīgā notiks līdz sestdienai.

KONTEKSTS:

LVSADA nolēma brīdinājuma streiku rīkot 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku plāno protestēt pie Ministru kabineta 27. septembrī.

LVSADA pērn 23. augustā VM iesniedza divas streika prasības, prasot palielināt darba samaksu veselības jomā strādājošajiem. Šāds solis sperts, jo arodbiedrībā uzskatīja, ka nav izdevies novērst ministrijas diskriminējošu attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Tādēļ tā prasīja paaugstināt vidējo darba samaksu atbalsta personālam, kas nav ārstniecības personas, katru gadu par 5% līdz 2024. gadam.

Savukārt otra prasība bija paaugstināt vidējo darba samaksu ārstniecības personām katru gadu par 10% līdz 2024. gadam.

LVSADA norādīja, ka, lai mediķu darba samaksa augtu līdzvērtīgi darba samaksas pieaugumam valstī, vajadzīgi ne mazāk kā 75 miljoni eiro. Arodbiedrība sarunās ar VM panāca konceptuālu vienošanos, ka 2022. gadā tiek palielināta vidējā darba samaksa tarifu daļā par 10% visām ārstniecības personām. Tomēr valdība nākamā gada budžetā lēma ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam atvēlēt 35 miljonus eiro. Tādēļ arodbiedrība pieņēma lēmumu rīkot veselības nozares brīdinājuma streiku un protesta akciju pie VM ēkas 27. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti