Dienas ziņas

Uguns nav atņēmusi cerību par jaunu ģitāru darbnīcu

Dienas ziņas

Višķos atbrīvosies no padomju mantojuma – mazuta glabātavas

Panākts kompromiss mediķu atalgojuma jautājumā

Ministrija un arodbiedrība vienojas – nākamgad mediķu algām jāaug par 10%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Veselības ministrijas (VM) un mediķu arodbiedrības sarunās panākts kompromiss, ka nākamgad mēneša vidējā darba samaksa visām ārstniecības personām solidāri, līdzvērtīgi tiek paaugstināta par 10%. Arodbiedrība norādīja, ka sarunu gaitā nācies diezgan lielā mērā atkāpties no sākotnējām prasībām, piemēram, no algas paaugstinājuma katru gadu nākamo trīs gadu laikā.

Pašlaik panākto kompromisu arodbiedrība sauc par cerīgu. Tiesa, tas vēl jāapstiprina.

"Tāpat arī Veselības ministrija teica, ka viņiem ir nepieciešamas papildu garantijas no valdības puses. Mēs ceram, ka šādas garantijas tiks sniegtas, un tad mēs ceram jau vistuvākajā laikā vienoties, un līdz ar to nebūtu aktuāls jautājums par streiku," sacīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Ievērojot sarunu līdzšinējos rezultātus, plānots, ka padome slēgtā sēdē otrdien, 21. septembrī, lems par streika prasību mīkstināšanu.

KONTEKSTS:

LVSADA 23. augustā VM iesniedza divas streika prasības, prasot palielināt darba samaksu veselības jomā strādājošajiem.

Šāds solis sperts, jo arodbiedrībā uzskatīja, ka nav izdevies novērst ministrijas diskriminējošu attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Tādēļ tā prasīja paaugstināt vidējo darba samaksu atbalsta personālam, kas nav ārstniecības personas, katru gadu par 5% līdz 2024. gadam. Savukārt otra prasība bija paaugstināt vidējo darba samaksu ārstniecības personām katru gadu par 10% līdz 2024. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti