Pasaules panorāma

Ukrainas konflikts: dzīve pie kontaktlīnijas

Pasaules panorāma

Britu konservatīvajiem met sociālistisku izaicinājumu

Darbu sāk jaunais ASV vēstnieks Latvijā

Jaunais ASV vēstnieks Latvijā: Amerikāņu saistības pret Latviju ir nelokāmas

Akreditācijas ceremonijā Rīgas pilī apstiprināts jaunais ASV vēstnieks Latvijā Džons Leslijs Kārvails. Karjeras diplomāts ar iespaidīgu pieredzi dažādos kontinentos. ASV Valsts departaments izceļ viņa spējas krīzes situāciju vadībā – tas varētu būt saistīts ar viņa darbu Belfāstā, kur tas bija saistīts ar Ziemeļīrijas miera procesu, darbu Irākas galvaspilsētā Bagdādē saspringtā drošības situācijā un darbu Nepālā postošās 2015. gada zemestrīces laikā.

Pirms ierašanās Rīgas pilī jaunajam ASV vēstniekam šogad bija jāsniedz liecība ASV Senātam par plānoto darbu Rīgā, kurā viņš izklāstīja gan savu skatījumu uz abu valstu attiecībām, izceļot labo sadarbību, īpaši drošības jomā, un Latvijas politiskos un ekonomiskos panākumus, taču arī pieskārās dažām problēmām.

"Mūsu attiecību stiprināšana nozīmē arī sarežģītu un kompleksu problēmjautājumu risināšanu ar Latviju. Ja mani apstiprinās, es izdarīšu spiedienu uz Latvijas valdību, lai attīstītu, ieviestu un izpildītu reformas, kas vērstas pret kritiskiem korupcijas un naudas atmazgāšanas draudiem. Un es arī atbalstīšu centienus risināt holokausta ēras mantojumu, piemēram, ebreju kopienas īpašumu restitūciju," Senātā teica vēstnieks.

Rīgā - pēc akreditācijas vēstules iesniegšanas - “Pasaules panorāmai” bija iespēja vēstniekam uzdot dažus jautājumus, uz kuriem viņš atbildēja diplomātiski un lakoniski.

Kārvaila kungs, apsveicu un paldies par šo sarunu..  Noklausīšanās laikā ASV Senātā šogad jūs teicāt, ka grasāties risināt dažādus problēmjautājumus mūsu attiecībās, tādus kā naudas atmazgāšana un  korupcija. Daudz arī runājāt par sadarbību drošības sfērā. Kas ir jūsu pirmo darāmo darbu saraksta augšgalā, un kā tas var ietekmēt mūsu attiecības?

Pirmkārt, ļaujiet man pateikt, ka man ir liels prieks būt šeit, Latvijā. Es un mana sieva esam ļoti entuziastiski šeit ierasties, kā arī es gribu pateikties prezidentam par uzņemšanu akreditācijas vizītē. Esmu apņēmības pilns stāties pretī izaicinājumiem, strādājot šeit, Latvijā, un es domāju, ka daudzi no šiem izaicinājumiem tika izklāstīti manā liecībā Senātam. Taču mēs uzmanīgi spersim vienu soli pēc nākamā, strādājot uz stiprajiem pamatiem no vēstnieces Petitas laika.

Kā jūs raksturotu amerikāņu iesaisti Latvijā un šajā pasaules daļā kopumā? Zinām, ka ir cilvēki, kas vēlētos šeit redzēt vairāk amerikāņu karavīru, taču ir arī spēki, kas vairāk vēlētos redzēt amerikāņus ejam, nekā nākam. Kā jūs raksturotu situāciju?

Amerikāņu saistības pret Latviju ir nelokāmas, un Savienoto Valstu attiecības ar Latviju ir tik labas, cik vien iespējams. Mūsu saistības pret NATO un tās piekto paragrāfu ir nemainīgas un ir mūsu attiecību pamatā. Sadarbība aizsardzības jomā pašlaik ir ļoti spēcīga un tikai turpinās padziļināties.

Un vēl, pavisam īsi, kā jūs raksturotu ASV un Krievijas attiecības Latvijas un Baltijas aizsardzības kontekstā un NATO klātbūtnē šajā pasaules daļā?

Es esmu vēstnieks Latvijā, un mans fokuss ir tieši uz šo attiecību uzlabošanu, kā arī palīdzēšanu Latvijas valdībai ar visiem tās izaicinājumiem, tā kā es vēlos koncentrēties uz jautājumiem, kas saista Savienotās Valstis un Latviju.''

Vēstnieks pirms tam strādājis Brunejā, Nepālā, Irākā, Itālijā, Kanādā, Ekvadorā, Malaizijā un Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti