Jaunā Dabas māja un izglītības inovāciju centrs Liepājā - zinātkāres rosināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Liepājā darbu uzsācis Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), kas daļēji veidots uz bijušā ''ZINOO'' centra bāzes. Pašvaldības pārņemtais centrs zināmā mērā turpinās Cēsīs dibinātās biedrības iesākto, taču piedāvās arī pilnīgi jaunus pakalpojumus un iespējas inovāciju un tehnoloģiju jomā. Paralēli šim projektam Liepājā top vēl kāds centrs, kas atradīsies pie Liepājas ezera. Jau jūnijā plānots uzsākt Dabas mājas celtniecību.

Jaunā Dabas māja un izglītības inovāciju centrs Liepājā - zinātkāres rosināšanai
00:00 / 04:12
Lejuplādēt

Līdz šim zināmais ''ZINOO'' centrs ir pārtapis par zinātnes un izglītības inovāciju centru ''ZIIC'', kas tagad nodots Liepājas pašvaldības Izglītības pārvaldes pārziņā. Kad ''ZINOO'' centrs tika izveidots Liepājā, ideja pati par sevi bijusi laba, spriež Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis:

„Ideja nāk no Cēsīm, attālināti grūti menedžēt Liepāju. Mēs sapratām, ka vajag jaunas iekārtas un idejas, jo eksponāti sāk novecot. Lēmums ir labs, ka liepājnieki ir uztaisījuši paši savu centru ZIIC. Te būs uzsvars uz STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics - zinātnes, tehnikas, inženierijas un matemātikas) zinātnēm, var iesaistīt ne tikai jauniešu, bet arī pedagogus, lai izmantotu metodiku vēlāk arī skolā.”

Šāds solis bijis loģisks un pamatots, jo

radusies iespēja centru iedzīvināt un papildināt ar līdzfinansējumu, kas piešķirts no Norvēģijas finanšu instrumenta.

„Mums bija izdevīgi, ka ir jau šī bāzes vieta. Bija jāmaina juridiskais statuss un jāsaprot, kā paspārnē centrs darbosies. Tika izlemts, ka tā būs Izglītības pārvaldes nodaļa, kas īstenos zinātkāres un inovāciju funkciju,” skaidro Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītāja Kristīne Pujāte stāsta par jaunajām iespējām:

„Agrāk bija tikai eksponāti, bērni nāca, spēlējās un bija nodarbību klase. Tagad ir trīs klases, viena no tām – inovāciju klase, kur bērni varēs nākt un darboties, izzinās, motivēsim, lai paši kaut ko gribētu radīt. Trešā ir ''Samsung'' tehnoloģiju klase, interaktīvā tāfele utt.”

Līdz ar to Liepāja šobrīd sper plašākus soļus tieši inovāciju un dabas izglītības virzienā, jo vienlaikus šim projektam tiek īstenota Dabas mājas būvniecība pie Liepājas ezera, kas būs jaunums pilsētvidē un arī Latvijas kontekstā. Šim projektam piesaistīts gan norvēģu, gan Eiropas Savienības Zivsaimniecības fonda līdzfinansējums.

„Tā būs platforma ar jumtu un atvērtu, caurspīdīgu grīdu. Būs apgaismojums, lai mēs varētu dažādos laika apstākļos skatīties, kas notiek ezera dzīlēs. Dabas māja būs vieta, kur bērnos raisīt padziļinātu interesi par dabu un tās izzināšanu,” ieceri izklāsta Niedre-Lathere.

Jaunās Dabas mājas celtniecību pie Liepājas ezera Zirgu salā plānots uzsākt jau šī gada jūnijā. Zirgu sala agrāk bija degradēta teritorija, kas pēdējo gadu laikā piedzīvo būtiskas pārmaiņas, tajā jau šobrīd izveidotas pastaigu laipas un labiekārtota apkārtne, kā arī pieejams putnu vērošanas tornis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti