Panorāma

NBS novērtē ASV militāro atbalstu

Panorāma

12. maijā notiks skolotāju protesti

Izvarotāju meklē ne tikai policija

Izvarotāju meklē ne tikai policija

Vienpatis, nedrošs par sevi un varbūt arī atpalicis attīstībā – tāds ir likumsargu izveidotais Imantas pedofila psiholoģiskais portrets. Šis jaunietis, kurš vienā Rīgas mikrorajonā uzbrucis jau vismaz četrām pamatskolas vecuma meitenēm, joprojām tiek meklēts diennakts režīmā. Un policija nav vienīgā, kas viņu meklē.

Imantā pedofila-izvarotāja uzbrukumi radījuši pamatīgu satraukumu. Ļoti daudzi tagad sakās redzējuši meklēto vīrieti vai nu pie tuvējām skolām vai bērnudārziem. Citi pat braukā pa rajonu cerībā viņu atrast paši.

Kaut gan šobrīd ir skolēnu brīvlaiks, bērnu rotaļlaukumi šajā rajonā ir tukši. Pie daudzu kāpņutelpu durvīm salīmēti plakāti, kuros redzams policijas izstrādātais izvarotāja fotorobots. Daži vietējie atzīst, ka pat nav ļāvuši savām atvasēm doties uz skolu. Tikmēr citi jau mēģina ņemt likumu savās rokās. Kāds „Panorāmas” sastapts jaunietis atzina, ka cenšas vainīgo atrast pats.

Ceturtdien medijiem tika izplatīts jauns izvarotāja fotorobota attēls. Kaut gan tā izskats būtiski mainījies, policija uzsver, ka meklēta joprojām tiek tikai viena persona, attēlu vienkārši izdevies precizēt pateicoties upuru liecībām. Policijai jau ir izdevies iegūt arī uzbrucēja DNS, tādēļ var cerēt, ka analīzēs atklāsies sakritība ar kādu no vairāk kā 70 likumsargu jau pārbaudītajām aizdomīgajām personām.

Izvarotāja uzbrukumus nav apturējusi arī sabiedrībā sacēlusies ažiotāža. Policijai tam gan ir vienkāršs skaidrojums. „Mēs domājam, ka viņš neskatās ziņu kanālus, ne mūsu vietējos varbūt kādus pārraides. Varbūt arī nemaz nezina, ka mēs viņu tagad meklējam,” saka Rīgas kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Tiesu psihiatrijas eksperte Anita Apsīte savukārt norāda, ka no psihiatrijas viedokļa visi pedofili nav vienādi. Tās var būt gan personas, kas spēj gūt seksuālo gandarījumu tikai no kontakta ar bērniem, gan personas, kuras bērnus izmanto kā aizvietotāju, jo  psihisku vai fizisku traucējumu dēļ nespēj izveidot kontaktus ar pieaugušajiem. Vēl trešā grupa ir personas, kuru seksuālā vardarbība pret bērniem ir tikai viens no plašas psihiskas saslimšanas simptomiem.

Savukārt attiecībā uz bērnu drošību eksperte norāda – vecākiem bērni ir jāaudzina, un tikai tad, ja vecāki ir pilnīgi pārliecināti, ka bērns zina kā rīkoties apdraudošās situācijā, viņam var dot lielāku brīvību. Kamēr vecāki par to nav absolūti pārliecināti, atvases ir jātur redzeslokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti