Par 6 zēnu seksuālu izmantošanu agrāk jau sodītam vīrietim piespriež 18 gadus cietumā

Rīgas rajona tiesa piespriedusi 18 gadu un sešu mēnešu ilgu cietumsodu vīrietim, kurš no 2022. gada decembra līdz 2023. gada aprīlim veicis seksuāla rakstura darbības ar sešiem zēniem vecumā no 9 līdz 14 gadiem, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā.

Nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi vīrietis fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni veicis seksuāla rakstura darbības ar sešiem zēniem vecumā no 9 līdz 14 gadiem pret viņu gribu, izmantojot uzticību, citādu ietekmi un divos gadījumos bezpalīdzības stāvokli. Četros gadījumos vīrietis izdarījis arī mazgadīgas personas pavešanu netiklībā – izdarījis seksuāla rakstura darbības bez fiziskas saskares ar cietušā ķermeni nolūkā izraisīt dzimuminstinktu cietušajā. 

Rīgas rajona tiesa nolēma atzīt vīrieti par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un apstiprināt Pierīgas prokuratūras prokurores un apsūdzētā vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, sodot viņu ar brīvības atņemšanu uz 18 gadiem un sešiem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem. 

Prokuratūrā norādīja, ka apsūdzētā izdarītie noziegumi ir ar augstu kaitīguma pakāpi, jo tie aizskar bērna pamattiesības uz personas neaizskaramību, tikumību un dzimumneaizskaramību.

Turklāt apsūdzētais ir agrāk sodīts, tostarp par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Viņš jaunus noziedzīgus nodarījumus izdarīja iepriekš noteikta papildsoda – probācijas uzraudzības – laikā.

Lai izdarītu noziegumus, vīrietis zēniem nodrošināja iespēju pavadīt laiku viņa dzīvesvietā, spēlēt datorspēles, skatīties video interneta vietnēs, cienāja ar ēdieniem un dzērieniem, cigaretēm un alkoholu, kā arī deva sīknaudu ikdienas tēriņiem. Ieguvis cietušo bērnu uzticību un ietekmi pār viņiem, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, vīrietis demonstrēja zēniem pornogrāfiska satura video, aicināja pie sevis gultā un citu zēnu klātbūtnē veica seksuālas darbības, kas saistītas ar dzimumorgānu aizskaršanu, apdraudot viņu dzimumneaizskaramību, tikumību, normālu fizisko un garīgo attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti