Dienas ziņas

Liepājā riepu protektoru reidā aiztur trīs šoferus bez tiesībām

Dienas ziņas

Sveic Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu medaļniekus

Aiztur pedofilu par mazgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu

Par mazgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu aiztur viņas radinieku

Šī gada sākumā Valsts policijas Dienvidvidzemes iecirknis kādu vīrieti aizturējis aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar mazgadīgu meiteni. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis šīs darbības izdarījis vairākas reizes un bijis cietušās radinieks.

Valsts policija janvārī saņēma informāciju no sociālā dienesta, ka kāds vīrietis, iespējams, veicis seksuāla rakstura darbības ar mazgadīgu meiteni. Likuma izpratnē mazgadīgs bērns ir tāds, kas nav sasniedzis 14 gadu vecumu.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka vīrietis šīs darbības veicis, lai apmierinātu dzimumtieksmi. Tāpat viņš filmējis ar cietušo veiktās seksuāla rakstura darbības, kā arī izgatavojis pornogrāfiska rakstura materiālu.

"Vīrietis šos video failus, cik pašlaik ir noskaidrots, ir izplatījis sociālos medijos. Tas ir "Facebook" un "Messenger"," pastāstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Armands Āboliņš. Detalizētāku informāciju par nodarījumu policija nesniedz.

Nepilnus 40 gadus vecajam vīrietim arī iepriekš bijusi krimināla pagātne. "Konkrētais vīrietis ir bijis aizturēts pagājušā gada nogalē citā policijas struktūrvienībā par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Šajā kriminālprocesā viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis," pastāstīja Āboliņš.

Par iespējamām seksuālām darbībām pret mazgadīgo meiteni aizdomās turamais ir apcietināts un turpinās izmeklēšana.

"Nevarētu teikt, ka kriminālprocess ir sākuma stadijā, bet notiek visas izmeklēšanas darbības, tiek skaidrots, vai nav cietušas vēl kādas personas. Līdz ar to uz doto brīdi ir grūti pateikt, kad varētu beigties pirmstiesas izmeklēšana, jo šis ir ļoti laikietilpīgs process," sacīja Āboliņš.

Centrā drošai bērnībai "Dardedze" informēja, ka vidēji aptuveni 70 bērni ik gadu vēršas pēc palīdzības, jo tikuši seksuāli izmantoti. Viņi tiek smagi traumēti emocionāli – izjūt bailes, kaunu un ir grūti atgūt uzticēšanos pieaugušajiem. Tāpēc speciālistu darbs ar bērniem ir ilgs un rūpīgs.

"Dardedzes" komunikācijas vadītāja Anda Avena norādīja, ka Latvijā trūkst seksuālo noziedznieku uzskaites par to, kur viņi nonāk pēc soda izciešanas: "Šiem cilvēkiem ir raksturīga mazāka, vājāka empātija pret upuri un citiem cilvēkiem. Svarīgākais, kas jau tiek veikts dažās ieslodzījumu vietās un ko noteikti vajadzētu turpināt, ir darbs ar domāšanas maiņu, šos domāšanas modeļus mainīt. Tas būtu daudz svarīgāk par to fizisko uzraudzību, bet primāri pārliecināties par to, ka šī domāšanas maiņa, izciešot sodu, tiek veikta un monitorēta."

Statistika liecina, ka pagājušajā gadā pieaudzis noziedzīgo nodarījumu skaits pret tikumību un dzimumneaizskaramību – kopumā reģistrēti 754 gadījumi. 2022. gadā bija reģistrēti 647 šādi gadījumi. Aizdomās turēto personu vecums variē no 12 līdz 81 gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti