Dienas ziņas

Pirmo reizi pārstāda augstvērtīgu zālāju biotopu

Dienas ziņas

Turpinās sarunas par Rīgas domes koalīciju

Interešu izglītība Covid-19 ēnā

Interešu izglītībā Zemgalē – jaunais mācību gads pilns sarežgījumu

Profesionālās ievirzes skolām, pie kurām pieskaitāmas arī mūzikas un mākslas skolas, kā arī interešu izglītības pulciņiem jaunais mācību gads būs vēl sarežģītāks nekā vispārizglītojošajām skolām. Dobelē un Jelgavā norādīja, ka galvenās problēmas būs ar loģistiku – saplānot mācību stundu sarakstu, kā arī bērnu distancēšanos.

Pēc nogurdinošajām attālinātajām nodarbībām jaunais mācību gads klātienē sācies arī Dobeles Mūzikas skolā. Rūpējoties par epidemioloģisko drošību, uzstādīts digitālais termometrs, bet vecāki skolā netiks ielaisti. Vien jaunuzņemtos bērnus pirmās divas nedēļas, ievērojot visas prasības, drīkstēs pavadīt vecāki.

"Nu, nevar atvest mazus bērnus un aiztaisīt durvis ciet.

Tas bērns jau ir diskomfortā, ka viņš zina, ka viņa vecāku te nav. Vismaz sākumā tam bērnam ir jāpierod pie skolas un viņam jāsajūt, ka viņš šeit ir drošībā," sacīja Dobeles Mūzikas skolas direktors  Artūrs Maculēvičs.

Princips, ka viena klase tiek pielīdzināta vienai mājsaimniecībai, šeit gan nedarbojas kā parastajā izglītības iestādē, jo mūzikas skolā satiekas bērni no vairāk nekā desmit skolām. 

"Mēs tā kā organizējam jaunu ģimeni, kura sastāv no kādām desmit iepriekšējām ģimenēm. Mums ir koris, kur dzied zēni no dažādām klasēm, tā kā atkal organizējam jaunu ģimeni. Protams, ka te var uzdot jautājumu – vai tā vajag darīt, bet... Mēs laikam nevaram no tā izvairīties," norādīja Maculēvičs.

Visgrūtākais esot salāgot stundu sarakstu, jo teju katram no gandrīz 200 audzēkņiem mācību stundas beidzas citā laikā. Savukārt vecākiem jākļūst teju par taksistiem, lai katrs bērns visur nonāktu precīzi norādītajā laikā.

"Pagaidām man nav vīzijas, kā tas viss varētu darboties.

Es pieļauju, ka ļoti daudz ir atkarīgs arī no pašiem pedagogiem – kā interpretē. Es jau tagad redzu, ka skolas tos interpretē dažādi," komentēja divu skolnieču mamma Līga Mačevska.

Arī interešu izglītībā vecuma grupas, kādās skolēnus lielākoties sadalījušas skolas, īsti nedarbojas, un būs jāveido jaunas saimes. Jelgavas jaunrades namā ''Junda'' šogad 61 pulciņā darbosies bērni un jaunieši vecumā līdz 25 gadiem.

"Protams, ka mēs rēķināmies ar to, ka bērns ies vienā pulciņā un otrā pulciņā, bet centīsimies ievērot, tajos pulciņos, kur to var, 2 metru distanci un personīgo higiēnu," sacīja  jaunrades nama ''Junda'' direktore Ilze Jaunzeme.

Jaunā ēka aprīkota arī ar elektrisko reģistrēšanās sistēmu, kas nozīmē, ka Jelgavas pilsētas skolēna apliecība vai Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte vienlaikus būs arī durvju atslēga. Šajā situācijā tas ļaušot arī uzraudzīt, lai pulciņu dalībnieki uz nodarbībām neierodas agrāk nekā paredzēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti