Sadaļas Sadaļas

Individuālo konsultāciju apmaksai skolās piešķirs 12,31 miljonu eiro

Ministru kabinets sēdē ceturtdien, 18. februārī, atbalstīja kopumā 12 311 876 eiro piešķiršanu skolotāju un atbalsta personāla individuālo konsultāciju apmaksai mācību satura apguvei Covid-19 pandēmijas laikā.

Lai nodrošinātu finansējumu individuālo konsultāciju apmaksai vispārējās izglītības iestāžu skolotājiem un atbalsta personālam, kā arī profesionālās izglītības iestāžu vispārizglītojošo mācību priekšmetu skolotājiem, kas sagatavo izglītojamos valsts pārbaudes darbiem, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) uzdots sagatavot un iesniegt valdībā rīkojuma projektu par attiecīgā finansējuma piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Lieto “Telegram”? Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais! 📣

 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

Valdībā iesniegtā lēmumprojekta anotācija liecina, ka no 12 311 876 eiro finansējuma plānoti:

  • 12 269 894 Izglītības un zinātnes ministrijai.
  • 2 602 eiro Zemkopības ministrijai.
  • 2 278 eiro Labklājības ministrijai.
  • 37 102 eiro Kultūras ministrijai.

Rīkojums paredz, ka pašvaldības, valsts  un privātās izglītības iestādes sagatavos pārskatu par piešķirtā finansējuma izlietojumu.

IZM informēja, ka valsts finansējums individuālo konsultāciju apmaksai aprēķināts, ņemot vērā pedagogam noteikto slodzi. Ja skolotājiem un atbalsta personālam tarificētas vairāk par 0,5 darba slodzēm nedēļā, tiek aprēķinātas 10 konsultācijas nedēļā. Savukārt, ja darba slodze ir vienāda ar 0,5 slodzēm nedēļā vai mazāka, tad aprēķina 5 konsultācijas nedēļā.

Vienas skolotāja darba stundas izmaksa tiek aprēķināta, izmantojot normatīvajā regulējumā noteikto zemāko pedagoga darba algas likmi – 2020./2021. mācību gadā tā ir 790 eiro. 

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) preses konferencē pēc valdības sēdes atzina, ka divu mēnešu garumā kopumā 21 000 pedagogu varēs pretendēt uz finansējumu individuālo konsultāciju apmaksai.

Uz individuālajām konsultācijām tiek uzaicināti skolēni, kuriem pēc skolotāja vērtējuma ir grūtības mācību vielas apguvē. Sazinoties ar skolotāju, skolēni var pieteikties konsultācijām arī paši. Konsultācijas notiek dienas otrajā pusē, jo dienas pirmajā pusē turpinās attālinātās mācības. Individuālā konsultācija vienam skolēnam paredzēta līdz 40 minūtēm, skaidroja IZM.

Atbalsta personāls konsultācijas rīko pēc vajadzības un klātienē tiekas ar tiem skolēniem, par kuriem saņem informāciju no klases audzinātāja vai mācību priekšmeta skolotāja, ka nepieciešama papildu klātienes konsultācija, lai mazinātu bērna psihoemocionālo spriedzi.

IZM uzsvēra, ka individuālo konsultāciju laikā stingri jāievēro epidemioloģiskās drošības nosacījumi – jālieto sejas maskas, jāievēro distance, jāmazgā vai jādezinficē rokas, jāvēdina telpas.

Lai nodrošinātu pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu, izglītības iestādē jābūt izveidotam individuālo konsultāciju grafikam un skolēni izglītības iestādē ierodas grafikā paredzētajā laikā.

Individuālās papildu konsultācijas netiek attiecinātas uz speciālās izglītības iestādēm un sociālās korekcijas izglītības iestādi “Naukšēni”, jo šajās izglītības iestādes mācību procesu nodrošina klātienē. Tāpat papildu konsultācijas netiek attiecinātas uz vispārējās izglītības iestādēm, kas izglītības programmas īsteno tikai tālmācības formā.

KONTEKSTS:

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 

Valdība nolēma, ka visām klašu grupām vispārizglītojošās un profesionālās izglītības programmās pieejamas individuālas konsultācijas klātienē.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš norādīja, ka konsultācijas paredzētas bērniem, kuriem ir grūtības ar mācību vielas apguvi. To, kuriem bērniem visvairāk nepieciešamas klātienes konsultācijas, izsvērs skolotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt