1:1

1:1 Gundars Rēders : Normunds Bergs

1:1

1:1 Gundars Rēders : Aleksandrs Ņevzorovs (RUS)

1:1 Gundars Rēders : Imants Kalniņš

Imants Kalniņš: Mums izkrāpa mūsu brīvību

Komponists Imants Kalniņš intervijā LTV raidījumam “Viens pret vienu” pauda pārliecību, ka Latvijai ir “izkrāpta brīvība”. 

 “Mēs esam atkal pazaudējuši un atdevuši to, pēc kā gājām – esam atdevuši savu brīvību,” sacīja Kalniņš.

Viņš atzina, ka viņam nav atbildes par to, kas notika ar Latviju 1940.gadā, bet nepamet sajūta, “ka paši atdevām šo brīvību, jā, bija pārspēks, bet atdevām, pametām kaujas lauku”.  Un tad esam “sev uzbūvējuši himeru, elku – okupāciju”, sprieda komponists.

Un dažus gadus pēc brīvības atgūšanas “atkal to atdevām, bet nebija pārspēks, šoreiz mums izkrāpa šo brīvību”. Un “arī šeit esam uzbūvējuši sev himeru un elku un nosaukuši to par briesmoni pie Latvijas robežas – Krieviju,  un šis ir mūris, siena, aiz kuras mēs noslēpjam savu iztapību un paklausību jaunam parādes komandierim un nespēju pašiem pārvaldīt savu valsti”, klāstīja Kalniņš.

Viņaprāt, “esam piekrāpti, mums teica, ka būs drošība, bet ir otrādi, valsts nokļuvusi lielā nedrošībā”.

Kalniņš arī klāstīja, ka saprotot Krievijas pašreizējo režīmu, jo rietumvalstu demokrātijas nešana sevi parādīja Irākā, Sīrijā un “šī demokrātijas nešana jau sāk izplest savus spārnus virs Krievijas, un es saprotu, ka tas, ko dara Krievija, Krievijas prezidents, ir nepieļaut tādas demokrātijas ievazāšanu”. “Un arī Latvijai vajadzēja nepieļaut šādas demokrātijas ievazāšanu Latvijā,” sacīja  Kalniņš.

 Kalniņš arī atzina, ka nevar apstiprināt savus iepriekšējos izteikumus, ka bija nomaldījies, iesaistoties politikā, lai gan viņš atzina, ka savus mērķus nesasniedza.  

“Gāju politikā, lai mēģinātu manai brīvību atguvušai valstij palīdzēt kļūt tādai, kādu es iztēlojos,” sacīja Kalniņš, piebilstot, ka zina – “ne politiskās partijas, ne kur nu  vēl indivīdi nevar ietekmēt tādas parādības kā cunami, un pat tautas nespēj izbeigt karot savā starpā”.

“Tagad var vērtēt, cik tas bija nepieciešams man kā cilvēkam, kam misija šai pasaulē  ir rakstīt notis”, uz to nevar atbildēt, bet ir skaidrs, ka mūzikai atrauts milzu daudz laika, un “politikā nepanācu to, ko cerēju panākt – lai mana valsts atbilstu tam, kā es biju iztēlojies, kādai valstij jābūt”.

66 komentāri
Rede
Latvijas Antiglobalisti Imantam mazliet nav kārtībā ar galvu,jo Saeimas bufetē ar konjaciņu tika pielikts punkts.Latvietis kurš ir musulmanis turklāt arī promas promaskaviski noskaņots nevar tikt vērā ņemams.Protams ir jau viņam prāta apskaidrības momenti,bet tie ir īslaicīgi. Patīk · Atbildēt · Tikko Latvijas Antiglobalisti Latvijas Antiglobalisti Tas kapatreiz Latviju vada komunistitasjau tā ir zināms, un šī pieminētā krāpniecība ir atkarīga no mums pašiem latviešiem....
Mārtiņš Dobrovoļskis
Nu šim komunistam jau var īpaši ticēt. Pat viņa paša brālis atsakās ar viņu runāt.
Nr 044
Kalniņa kungs ir goda virs ,kas nepatik pi,arastim ,zagliem ,velkommistiem ,kara kurinatajiem un latvijas nodevejiem !
Brr
Vecais galīgi samīzis ka tik šo neizceļ no čekas maisiem ...
>>vatņikam Pastāsti-mam
kļudas labojums 2. Latvija iemaksā ES budžetā daudz mazāk, nekā saņem no ES budžeta.
>>vatņikam Pastāsti-mam
1. Vai labāk bijā PSRS, kad bez tavu komunistu atļaujas neviens nekur nedrīkstēja braukt? Ej un kaunini tos 300 000 par Latvijas pamešanu un uzdod viņiem jautājumu vai brīva ceļošana ir priekšrocība, vai nē. 2. Latvija iemaksā daudz mazāk, nekā iemaksā ES budžetā. Starpība ir simtiem miljoni euro. Latvija iegūst no vienotā ES tirgus. 3. ES neeksistē neregulēts brīvais tirgus. Tirgus regulas reglamentē dažādus tirgus aspektus. 4. Darba samaksa un dzīves līmenis ir audzis un pieaugumu ir viegli pārbaudīt ar statistikas datu palīdzību. 5. Lauksaimniecības zeme pārdod to īpašnieki. ES nav vainīga, ja alkatīgie latvieši pārdod tiem, kuri maksā vairāk. 6. Latvijas labklājības līmenis vēsturiski vēl nekad nav bijis tik augsts un tam ir tendence uzlaboties. 7. Krievu vatņiki negrib ticēt, ka Ukraina vēlas attīstīties, nevis grimt kopā ar Krieviju.
Garāmejot
Veltījums Imamam Kalniņam dzimšanas dienā: http://www.cehs.lv/2015/05/ceha-politiskais-trenins-krievija/
skatijos
Ir tāds latviesu teiciens : dāvātam zirgam zobos neskatās, bet vajadzētu gan. Tāda sajuta, ka lielāka daļa rēderistu šeit ir jaunuļi - 30 gadnieki, kas saēdušies rietumu sadavātos bioeko banānus un nav izbaudijusi sekas..... No biznesa viedokla neviens neko par velti nedāvina un ja dāvina, tad tur ir diezgan savtigi iemesli... Un nu letins paskatās apkārt - saēdies dāvātos bioeko (izrādās ka sie izbrāķēti, citiem nolukiem neder, jo atklāta pesticidu klātbutne) bananus, patiecibā atdavinājis/pa lēto pārdevis savi zemi un mezus un nu koz pirkstos - pārdevis savu maizi, nakotni un brauc pie onkologa, ko nevar atlauties.... Imantam K. var piekrist, var nepiekrist, tacu orģinals un neatkarigs vins ir. Un tie , kam neinterese ka uzvārities uz kaimina reķina perkot ,pārdodot, ari sāp sirds par to cik mēs latviesi esam cietsirdigi viens pret otru, pret savu tautu galu galā.....
nemuzikants
kalniņam laiks ņemt rokās balalaiku un pielāgot savus meldiņus; varbūt tad viņa favorīts austrumzemē pamanīs,liks atskaņot no rīta līdz vakaram un naudiņa ieplūdīs... citādi saprotams,ka vecam patmīlīgam viltniekam pagrūti...
$
nu beidziet pārdzīvot par vecu un slimu cilvēku, viņam ir 75 gadi, un pavadītais laiks Saeimas kafejnīcā nav nācis par labu it īpaši kad pēc 2008 gada lietussargu revolūcijas Kalniņšs vairs netika pie varas, tas vis izvērtie lielā apvainojuma. Apvainojums liels, bet gods tuvu 0.
Sarma - pastāsti
Pilnīgi piekrītu!
Juris Vinklers
Kopš 1999.gada Augstākās Padomes deputāti saņem speciālu,pieticīgu valsts pensiju(pāri par 1000 eiro),ko paši ierosinājuši,tā sacīt, ne pārāk daudz,lai trūcīgie neskaustu.(Atsauce-Velta Čebotarenoka"Mājas Viesis"Nr.9(565)5.05.-17.05.).Imants Kalniņš un vēl 137 balsoja par Neatkarības Deklarācijas pieņemšanu ,kā balsotu visi Atmodas laika "ierindnieki".Tagad izrādās,ka viņu nav bijis vairāk par 138.
Gatis
Bet tomēr retais saprot ka liela daļa patiesobas ir IK. Brīvība kā tada nav atgūta, ir tikai mainijies okupācijas režīms.
SKUMJI
daudzi no šiem retajiem ārstējas tvaika ielā
Ivars
Esmu sajusmā. Beidzot kāds no pietiekami svarīgiem latviešu inteliģences pārstāviem par to runā. Tautas izvēles brīvība šobrīd ir apspiesta. Apspiests tiek viss, pamatojot to ar brīvībām un demokratiskajām vērtībām. Eiropas Savienība tirdzniecības savienības vietā pārtop par valsti, kas apspiež mūsu 1) ārejo politiku (ES sankcijas pret Krieviju. Pat ja Latvijas politiki ir par, tad citu ES valstu politiku griba tiek apspiesta. Šobrīd lielāka aktuālitāte ir līgums ar ASV, kas pēc būtības ir jaunās dalībvalsts uzņemšana, bet tās netiek apspriests ar pašam dalībvaltim un to iedzīvotājiem), 2) iejaucas iekšlietās (bēgļu jautājums, homoseksuālās laulības). Brīvību Latvijai!
pastāsti-mam 2
Neticu, ka Ukrainā, kura sliecas R virziena, mainoties rupnīcas vadibai no A uznemēja uz R uzņēmeju , parastam strādniekam maksās vairāķ.:) Jo tā tacu esot demokratija, izvēleties ( tas nekas , ka izvelēties ipasi nav ko), kur strādāt, tā tacu esot brīva tirgus ekonomika...... Negribu teikt, ka A virziens tas pareizakais, tacu nevajadzeja jau uzreiz savu ekonomiku R atvērt ka iebraucamo- caurbraucamo sētu un uzreiz četrāpus visiem, kas paviesojas.... Mugurkauls trukst tautiesi , turet taisnu kursu, taču vaukšķēt katrs sava sēta gan mākam....;)
Pastāsti-mam
Kādi ir tie EU labumi Latvijai? Nu pastāsti? 300 000 SEVI atrazotspējiga nācija valsti pametusi - jo redz briva cilveku darbaspēka pārvietoanās! dabigi, pensionāri valsti nepametis. Cik valstij jaiegulda, lai izaudzinatu , izskolotu darbespējigus cilvekus, kas maksas nodoklus valsts eksistencei? Izdevigi ne, dažam lielvalstīm pec tam kunkstet, ka atnemot darbu(ko pasi negrib par zemu atalgojumu darit A kurs nopelna uz starpibas - britu, vācu uznemejs)! Ka ar briva tirgus likumiem, bez ierobezojumiem, cik Latvija ir lielu uzņemumu ar Latvijas kapitalu, kapitala turētājiem? Ka ir augusi darba samaksa 9 ko mums naski solija, jo ienaksot maksātspējigs ārzemju kapitāls), eksistencialas izmaksas, esam ieguvēji? Cik daudz lauksaimniecibas, mēza zemes pieder Latvijas uznemejiem, cik ārvalstu? KĀDEL, JA VISS IR TIK CERIGI KA EIROKRĀTI MĀLE, CILVĒKI PAMET LATVIJU? KUR IR TĀ ROŽAINĀ NĀKOTNE?Ukraina man ir žēl - tie, kas uzvarēs propogandas karā, šo valstu kapitāli ari vinus aprīis.
Pastāsti
kaut ko vairāk par to, kā ierobežo tavu brīvību, spiežot precēties ar tava dzimuma partneri :))))))))))))) Pastāsti, kā ar neatkarību un neapspiešanu iet tām valstīm, kuras nav ES vai NATO aliansēs, piemēram, Ukrainai un Gruzijai :))))))))) Pastāsti, akaut ko vairāk par morālo kropļu ētikas pamatprincipu "paņemt un uzmest" (baudīt ES labumus, bet nerisināt ES problēmas)
Eidis
Nu ko tur teikt,vecuma marasms. Labs komponists,bet galīgs nejēga politikā,tomēr nekautrējas izteikt savas bezjēdzīgās domas!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti