Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Zviedrijas premjerministrs par zemūdenes meklēšanu

Panorāma

Vēlēšanu dienas ekskursanti Stalbē

Vecāki uztraucas, skolas atceļ pasākumus

Imantas pedofila dēļ vecāki Pārdaugavā bērnus uz ielas vienus neatstāj

Kaut arī viņa fotorobots izlīmēts uz skolu durvīm, pie pieturām, veikaliem un kokiem,  valstī visvairāk meklētais noziedznieks joprojām uz brīvām kājām. Nenotvertais Imantas pedofils uztrauc vecākus, skolotājus un bērnus. Tieši nedrošās situācijas dēļ Imantas skolās atcelti sarīkojumi, kas beigtos tumsā, un vecāko klašu skolēni uz mājām ved tos, kuriem vecāki pēc stundām netiek pakaļ.

Garajā starpbrīdī Imantas vidusskolas skolēni izbirst laukā. Daži skrien uz tuvējo veikalu pēc našķiem, citi vienkārši lēkā pa kāpnēm. Meklētā Imantas pedofila bilde uz skolas durvīm nesen nomainīta ar jaunāko fotorobotu. Kopš pavasara, kad sabiedrība uzzināja par pedofila noziegumiem šī ir jau otrā reize, kad skola brīdina vecākus un audzēkņus. „Fotoroboti izplatīti, vecāki apziņoti, bērni nāca pie manis, it kā ir atpazinuši, mēs sadarbojamies ar policiju, un tad norima. Bet vecāku attieksme ir mainījusies, tagad tiešām nāk pakaļ,” saka sociālā pedagoģe Ilze Bite.

Rīgas Imantas vidusskolā nenoķertā pedofila dēļ direktors otrdien izvedis rīkojumu, ar kuru atceļ visus klases vakarus, kamēr ļaundaris nebūs rokā. Skolēni dusmīgi, bet – neko darīt. Drošība pirmajā vietā.

Blakus ielā, Rīgas 96. vidusskolā beidzas mācības sākumskolas klasītēm. Pie durvīm pulcējas mammas, tēti, omītes un citi sagaidītāji. Inga savu Katrīnu vienu vairs nelaiž nekur. „Katru dienu vedu, sagaidu, tiešām ir bailes atstāt bērnus. Vēl pagājušo gadu viņa viena nāca, bet kopš tiem notikumiem vairs nē!” atzīst Inga.

Šajā skolā pavasarī tika organizētas dežūras, kad vecāko klašu skolēni mazos pavadīja uz mājām. „12. klases skolēni veda mazos, kam neviens netika pakaļ. Jā, tāda kā   brigāde bija,” norāda Inga. Viņa saka, ka Katrīna vaicā, kas tas ir par cilvēku, kura foto atrodams daudzviet Pārdaugavā. Tad tiek paskaidrots, ka tas ir cilvēks, kas dara pāri bērniem, taču sīkumos neiegrimst.

Bērnu uzticības tālrunis 116111 ir saņēmis vairākus bērnu zvanus, kas saistīti ar Imantas pedofilu. „Zvanīja puisītis, kurš teica, ka dzīvo Imantā, draugs viņam jau stundu kavē,” atminas psiholoģe Marija Sokolova. Bērna intuīcija ir ļoti spēcīga, atgādina psiholoģe. Ja bērnam uz ielas uzmācas bailes, šķiet, ka kāds seko, nav jābaidās lūgt palīdzību pieaugušajiem. Kaut vai lūgt telefonu, lai piezvanītu vecākiem vai aicināt pavadīt līdz drošai vietai. Bet pedofilus psihologi iedala trīs tipos.

„Vieni, kas paši ir kā bērni, uzvedas kā bērni un ātri atrod ar bērniem kopīgu valodu. Otri ir tādi, kas bērnībā paši cietuši un tagad atriebjas. Viņi meklē upuri, lai atriebtos. Trešie vēlas varu pār kādu, un es uzsvēršu, viņi meklē vientuļus bērnus,” norāda Sokolova.

Kamēr noziedznieku meklē policija, iedzīvotāju patruļas un citi brīvprātīgie, vecākiem ir tikai viens ieteikums - vienmēr zināt, kur ir un ko dara viņu bērns. Iet ar viņu kopā, pavadīt un sagaidīt. Bet, ja uz ielas redzat apjukušu skolēnu, metiet pie malas kautrību un vaicājiet – kas noticis. Šis jautājums kādā brīdī var būt izšķirošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt