Sadaļas Sadaļas

Imantas pedofila tiesa: Galīgā lēmuma nav – kļūdas dēļ daļa lietas būs jāskata vēlreiz

Par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētā Naura Pikšteina jeb tā dēvētajā Imantas pedofila lietā Rīgas apgabaltiesa galīgo nolēmumu vēl nepasludināja, jo daļā lietas atklāta tehniskā kļūda un zemākas instances tiesai tā būs jāskata vēlreiz.

Divdesmitgadīgais Nauris uz šo tiesas sēdi ieradās tāpat kā uz pirmo – saslēgts rokudzelžos, slēpdams seju un neatbildot uz žurnālistu jautājumiem.  

Iepriekš pirmās instances tiesa -  Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa - Imantas pedofilam piesprieda 25 gadu cietumsodu. Nu, skatot lietu pārsūdzības kārtībā, atklājās, ka daļā lietas nav novērsta kāda tehniska kļūda. Tāpēc šajā daļā lietas spriedums tika atcelts un pirmās instances tiesai lieta būs jāskata vēlreiz.

Prokurors Kaspars Cakuls žurnālistiem norādīja, ka iemesls, kāpēc daļa lietas nosūtīta atpakaļ, ir nenozīmīgs: “Tas nav nekas ārkārtējs, jo lieta tika skatīta bez pierādījumu pārbaudes. Tāpēc to nevarēja izlabot, jo netika pārbaudīti pierādījumi.”

Savukārt pārējās daļās spriedums atstāts negrozīts, līdz ar to sods netiek mainīts, sacīja prokurors.

Viņš gan atzīst, ka teorētiski pirmās instances tiesa varēs mainīt sodu. Pamata gan tam neesot, jo no aizstāvības puses jaunas argumentācijas neesot. Apsūdzētais aizvien vainu atzīst un nožēlo izdarīto, apliecina Cakuls.

“No aizstāvības puses nekāda jauna argumentācija nebija, jo joprojām turpinās šī vainas atzīšana un nožēla, cik nu viņa ir, tik viņa ir pausta,” pauda prokurors.

Aizstāvība savu nostāju nav mainījusi – 25 gadu cietumsods esot pārāk bargs sods par piecu mazgadību meiteņu seksuālu izmantošanu.

“Ja salīdzina ar citām lietām, kas ir analogas bijušas, un pirmajā instancē valsts apsūdzības uzturētājs lūdza mazāku sodu, tad arī advokātu viedoklis bija, ka, salīdzinot ar citām lietām, ka sods varētu būt mazāks par 20 gadiem,” norādīja advokāts Antons Drēbnieks.

Tādējādi iespējams, ka arī labotais pirmās instances tiesas spriedums vēl nebūs gals Imantas pedofila krimināllietai, jo aizstāvībai būs tiesības to pārsūdzēt vēlreiz.

Ziņots, ka par Imantas pedofilu Latvijas sabiedrība uzzināja 2014.gada marta sākumā – pusotra mēneša laikā bija notikuši divi seksuāla rakstura uzbrukumi divām mazām meitenēm. Noziegumus policija ātri vien sasaistīja ar vienu personu, jo tie notika daudzstāvu māju liftos Pārdaugavā, Imantā, arī meiteņu vecums bija līdzīgs. Bija aizdomas, ka gados jaunais vīrietis meitenes izsekojis.

Tomēr drīz pēc tam Valsts policija vēstīja jau par jaunu noziegumu – divas mazas meitenes bija ievilktas liftā un vienai no tām varmāka seksuāli uzbrucis. Pēc garākas pauzes oktobrī sekoja vēl viens uzbrukums mazai meitenei. Kopumā piecas cietušās meitenes ir astoņus līdz desmit gadu vecas. To uzzinot, daļa vecāku vairījās bērniem ļaut ārā vieniem spēlēties.  

Imantas pedofilu policija izdevās aizturēt 2015.gada augustā, bet tiesa šo lietu skatīja 2016.gada jūnijā. Lai gan prokurors apsūdzētajam prasīja 20 gadu cietumsodu, tiesas spriedums bija bargāks - 25 gadi ieslodzījumā.

Apsūdzētais spriedumu pārsūdzēja. Viņa advokāts skaidroja, ka par būtību strīda nav, taču jautājums ir par soda bardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt