Panorāma

Koalīcija vienojas ieviest progresīvo IIN likmi

Panorāma

Panorāma

Imantas pedofilam – medicīniskas pārbaudes

Imantas pedofilam prasa papildu medicīniskās pārbaudes

Rīgas apgabaltiesa sāka skatīt Naura Pikšteina jeb Imantas pedofila krimināllietu. Tiesa apmierināja Pikšteina lūgumu veikt viņam papildu medicīnas pārbaudes. Tā kā lieta tiek izskatīta aiz slēgtām durvīm, nav zināms, kā tieši šīs pārbaudes attiecas uz lietu.

Nerunīgs kā vienmēr Nauris Pikšteins ieradās uz slēgto tiesas sēdi. Viņa aizstāve zvērināta advokāte Helēna Purviņa stāsta, ka iesniegtā sūdzība ir par sodu, kas esot pārāk bargs, lai gan tiesa spriedumā ņem vērā sadarbību. “Taču es uzskatu, ka tas pieminēts formāli, un nosakot sodu, nav ņemts vērā, ka viņš nav iepriekš sodīts, izteicis piedošanu, nožēlu,” stāsta Pikšteins.

Aizstāve prasa sodu, kas būtu pietuvināts panta sankcijām, proti, 10 - 15 gadi aiz restēm.

Pirmdien, 26.jūnijā, tiesa pasludināja pārtraukumu līdz 5.jūlijam, dodot iespēju Pikšteinam iesniegt papildu medicīnisko pārbaužu rezultātus. “Tiesa vērtēs, vai būs pamats mīkstināt sodu. Bija zināmas problēmas. Pašlaik ir jauns lūgums, jaunas veselības pārbaudes tiesai vērtēšanai par galīgo soda mīkstināšanu,” komentē Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurore Zinaīda Pavlova.

Ziņots, ka tikai 2015.gada 5.augusta naktī, kad Imantas pedofils tika aizturēts, beidzās vērienīgāka policijas operācija valsts vēsturē un simtiem bērnu vecāku varēja atviegloti uzelpot. Naura Pikšteina fotorobots bija izlīmēts vai pie katras kāpņu telpas Imantā, taču noziegumi turpinājās.

Viņu meklēja vairāk nekā gadu. Imantā šī gada laikā bija vairāk policistu nekā visā valstī kopā. Skolās aizliedza pasākumus, kas beigtos pārāk vēlu. Vecāki pieteicās dežūrās, lai skolēnus droši nogādātu mājās pēc stundām. Imantas pedofila rokraksts bija nepārprotams – sekot jaunāko klašu skolniecēm līdzi kāpņutelpā vai liftā un tad, labi apzinoties bērna bezpalīdzību, apmierināt savu dzimumtieksmi. Noziegumu teritorija bija Imanta un Zasulauks.

Cietušās meitenes pēcāk bija spiestas apmeklēt psihologus un terapeitus, kāda pat mainīja skolu un pilsētu, jo nespēja tikt pāri tam, ko viņai nodarīja tobrīd 20 gadus vecais jaunietis.

Ekspertīzē Pikšteins atzīts par pieskaitāmu. Par šiem noziegumiem viņu notiesāja uz 25 gadiem cietumā. Pikšteins uzskata, ka šis sods ir pārāk bargs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti