Sadaļas Sadaļas

Panorāma

FKTK: telefonkrāpnieku nozagto naudu izsekot grūti

Panorāma

Ziedo vakcīnas Tunisijai

Iļģuciema iedzīvotāji saka «nē» patversmei

Iļģuciema iedzīvotāji saka «nē» bezpjumtnieku patversmei un ar domniekiem tirgoties atsakās

Rīgas dome turpina meklēt iespēju vismaz daļēji pārcelt bezpajumtnieku patversmes pakalpojumus no Centrāltirgum piegulošās teritorijas uz kādu no Rīgas apkaimēm. Viena no domes noskatītajām vietām ir Iļģuciems, pret ko aktīvi iebilda iedzīvotāji, tādēļ otrdien domes atbildīgās amatpersonas devās uz klātienes tikšanos ar šīs apkaimes iedzīvotājiem, kuri iecerei saka striktu "nē".

Bezpajumtnieku patversmes izveide Iļģuciemā apkaimes iedzīvotājus ne pa jokam satraukusi, tādēļ otrdien, spītējot lietum, Iļģuciema iemītnieki uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem sanāca kuplā skaitā.

Neraugoties uz vēso laiku, diskusijas Dzegužkalna estrādē bija karstas. Iedzīvotāji sacīja:

"Jūsu izvēle kā pirmā ir atrast apkaimi ar dzīvojamo funkciju un ielikt atskurbtuvi un nelabvēlīgo kontingentu starp jaunām ģimenēm ar maziem bērniem."

"Vai mēs vēlamies attīstīt apkaimi? Vai mēs vēlamies redzēt jaunas darbavietas? Varbūt tā vieta labāk piemērota nelielam industriālam parkam vai kādam investoram?"

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība) iedzīvotājiem atbildēja: "Rīgas domē vēl nav pieņemts neviens lēmums. Tas, kas noticis, ir tas, ka mēs vispār esam pacēluši tēmu."

Mierina iedzīvotājus

Ieceri par bezpajumtnieku patversmes daļēju pārcelšanu prom no Centrāltirgus pašvaldībā virza Smiltēns.

Viņš gan tikšanās laikā mierināja Iļģuciema iedzīvotājus, ka uztraukumam nav pamata – diskusijas ir tikai sākumposmā. Domnieki mēģināja piedāvāt arī kompromisu – sak’, reizē ar patversmi uzbūvēsim jums apkaimē arī sporta laukumu vai jauniešu centru.

"Šī ideja arī manā galvā radās, ka varētu būt šāds komplekts. Mēs no Rīgas domes izskatītu iespēju uzlabot kaut ko apkaimē, ja mēs tajā izvietotu daļu no patversmes klientiem," viņš sacīja.

Iedzīvotāji tirgoties negrib

Taču apkaimes iedzīvotāji uz šādu tirgošanos neielaidās un sacīja stingru "nē" patversmei savā apkaimē.

Dzirciema un Iļģuciema attīstības biedrības valdes locekle Agrita Kiopa norādīja: "Es domāju, ka tas ir absurds. Šeit nav nekādi kompromisi iespējami. Tas ir – vai nu, vai nu. Jo tad, kad apkaimē ieliek patversmi, tas nāk ar stigmu. Un šī stigma aizdzen prom gan cilvēkus, gan biznesus, gan attīstību."

Bet Iļģuciema iedzīvotāja Kristīne pauda: "Bomži ir nekaunīgi. Viņi nokārto savas dabiskās vajadzības. Viņi zog. Viņi traucē, bērniem ir bail no tādiem. Viņi ir dzērāji. Ar viņiem ir sociāli jāstrādā, nevis jāpārvieto. Nekas jau nemainīsies – viņi brauks uz centru atpakaļ."

"Ļoti skumji īstenībā. Ja mēs redzam, ka šobrīd brīvi soliņi, kur vecāki var pasēdēt, pieskatīt, kā bērni dauzās, tad šie soliņi vairs nebūs pieejami. Noskatīsimies, kā bezpajumtnieki sadzērušies guļ," sacīja iedzīvotājs Jānis.

Arī Iļģuciema iemītniece Ina ir pret: "Protams. Man ir bērniņš, un es jutīšos nedroši šeit parkā, nebūs patīkami vairs sēdēt uz soliņiem, ja viņi pirms tam šeit uzturējušies, staigājuši. Tie ir galvenie iemesli, ka vide kļūs antisanitāra un nedroša."

Apkaimes iedzīvotājus gan daļēji nomierināja domes pārstāvju solījums, ka tiks izvērtētas arī citas vietas, uz kurām varētu pārvietot patversmi.

Turklāt vērtēšanas kritēriji tiks papildināti ar jaunu sadaļu – pašreizējā sociālā slodze apkaimē. Iedzīvotāji uzskata, ka ar cietumu, sieviešu patversmi un vairākiem sociālajiem namiem viņu apkaime jau tagad pietiekami piedalās Rīgas sociālo problēmu risināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt