Pēcpusdiena

Pusgadsimts - būvniecības nozarei, viss mūžs – Latvijai

Pēcpusdiena

SM un Sakaru darbinieku arodbiedrība sadarbosies pasta nozares izaugsmei

Valdība meklē veidus, kā atbalstīt "Iespējamo misiju”

«Iespējamās misijas» atbalsta vietā IZM plāno konkursu šādam pakalpojumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ieceri par valsts atbalsta piešķiršanu skolotāju sagatavošanas programmai "Iespējamā misija" Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vairs neuztur, bet tā vietā vēlas publiskā iepirkumā izraudzīties līdzīgu pakalpojumu.

Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece finanšu un statistikas jomā Diāna Laipniece intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka skolās kopumā ir aptuveni 380 vakances. Ministrijas ieskatā svarīgākais, lai ilgtermiņā piesaistītu talantīgus pedagogus skolām, ir skolotāju algu reforma. Otrs būtiskākais esot skolu tīkla reforma.

Tāpat paredzēts piesaistīt Eiropas naudu jaunu skolotāju programmai. “Šajā programmā “Iespējamā misija" ir partneris tām sešām augstskolām, kas īsteno pedagoģijas studiju programmas. Iestāties tajās jaunajās programmās cilvēki varēs no nākamā gada. Līdz ar to rezultāts būs pēc pāris gadiem.

Piemēram, būs īpašas viengadīgas programmas, kas balstītas “Iespējamās misijas” pieredzē.

Tajās varēs iestāties cilvēki, kuriem jau ir augstākā izglītība kādā citā jomā, bet pa to gadu viņš dabūs pedagoģisko kvalifikāciju un varēs strādāt par skolotāju,” pastāstīja Laipniece.

Savukārt šogad IZM plāno veidot iepirkumu pakalpojumu skolotāju sagatavošanai. Ministrijas pārstāve atzina, ka tas būtu “Iespējamai misijai” līdzīgs pakalpojums. IZM šo ieceri iesniedza valdībā pirms nedēļas, un to Ministru kabinets varētu skatīt 16.oktobrī.

Tikmēr „Iespējamās misijas” direktore Edīte Millere pauda cerību, ka tuvākajā laikā valdība tomēr atradīs iespēju atbalstīt jaunu profesionāļu piesaisti skolām.

KONTEKSTS:

Programmai "Iespējamā misija" trūkst līdzekļu, lai šogad turpinātu sagatavot skolotājus. Tā eksistē tikai no ziedojumiem, taču līdz ar nodokļu reformu ir mazinājusies uzņēmēju vēlme ziedot, un ar privātpersonu ziedojumiem nav pietiekami, lai nodrošinātu katram jaunajam skolotājam piemaksu.

Programmas veidotāji cerēja uz valsts atbalstu, bet Izglītības un zinātnes ministrija norādīja, ka nevar no saviem līdzekļiem atbalstīt vienu konkrētu nevalstisko organizāciju un nepieciešams valdības lēmums.

Tajā pašā laikā programmai piešķirta Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti