Panorāma

Kāzu ceremonija saviļņo iedzīvotājus un viesus

Panorāma

Muzeji kļūst atvērtāki

"Iespējamā misija" aptur jaunu dalībnieku uzņemšanu

«Iespējamā misija» aptur jaunu dalībnieku uzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vai “Iespējamā misija” kļūs neiespējama? Finansējuma trūkuma dēļ apturēta jaunu dalībnieku uzņemšana programmā, kas palīdz skolām piesaistīt jaunus un talantīgus skolotājus. “Iespējamā misija” (IM) eksistē tikai no ziedojumiem, taču līdz ar nodokļu reformu ir mazinājusies uzņēmēju vēlme ziedot.

Šogad skolas pieteica 155 vakances, kurās gribēja redzēt IM dalībniekus. Bija plānots uzņemt un atbalstīt 15  jaunos skolotājus. Paši iniciatīvas autori saka, ka līdz pēdējam cerējuši, ka izdosies savākt finansējumu.

"Mums pietrūka gandrīz 100 tūkstoši euro. Mēs pieņēmām lēmumu, ka mēs šogad neuzņemsim dalībniekus, jo mēs nevaram viņiem nodrošināt mācības un atbalstu 2 gadu garumā uz priekšu. Tā bija atbildīga rīcība no visas komandas, lai arī kā mums gribējās redzēt jaunus cilvēkus programmā. Tad pieņēmām šādu sāpīgu lēmumu," saka Kārlis Andersons, programmas “Iespējama misija” direktors.

Jaunie skolotāji - augstskolu pēdējo kursu studenti - saņem stipendiju - 200 eiro mēnesī, un skola maksā algu. Viņiem nodrošina arī mācības un pamatprasmes pedagoģijā. Iepriekš, ja uzņēmums ziedoja, tas saņēma ieņēmuma nodokļa atvieglojumus 85% apmērā no ziedotās summas. Tagad, ja uzņēmums visu peļņu investē savā attīstībā, tam nav jāmaksā nodoklis. Tāpēc zūd motivācija nodarboties ar labdarību, un ziedojumu summas samazinās. Par to IM un citas nevalstiskās organizācijas brīdināja jau iepriekš.

"Tās izmaiņas, kas nāk no izmaiņām, nodokļu likumdošanas mēs jutīsim šī gada beigās un nākamā gada sākumā. Tas vēl tāds neskaidrības faktors. Tāpēc mums ir jāatrod veids kā sadarboties gan ar pašvaldībām,  gan valsti. Tas būs mūsu uzdevums piesaistīt kaut kādu daļu no publiskā  finansējuma, lai programma pastāvēt arī turpmāk," norāda Andersons. 

Pašreizējiem IM dalībniekiem atbalsts turpināsies. No 38 jaunajiem skolotājiem 18 jūnijā beigs programmu, bet pārējie 20 turpinās mācīties arī nākamgad. Viņiem finansējums ir nodrošināts. 

10 gadu laikā “Iespējamā misijā” darbojušies 120 jaunie skolotāji. Puse joprojām turpina strādāt skolās. Bet vēl daļa - citās ar izglītību saistītās jomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti