Panorāma

Trešdaļu deputātu ievēlēs rīdzinieki un ārzemju latvieši

Panorāma

Nīderlandes karaļa vizīte Latvijā

Joprojām trūkst naudas "Iespējamajai misijai"

«Iespējamai misijai» naudu savākt neizdodas; ministrs sola aktualizēt valdībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan ziņas par programmas “Iespējamā misija” finansiālajām grūtībām likušas ziedotājiem sarosīties, trūkstošos simt tūkstošus eiro tomēr nav izdevies savākt. Tas nozīmē, ka pavisam droši var teikti – šogad jauni skolotāji programmā netiks uzņemti. Taujāts par iespēju programmu finansēt no valsts budžeta, izglītības ministrs sola jautājumu aktualizēt valdībā.

Kad pirms trīs nedēļām LTV izskanēja ziņa, ka programma “Iespējamā misija” finansiālu problēmu dēļ šogad neuzņems jaunos pasniedzējus, šī ziņa aplidoja arī sociālos tīklus. Daudzi ar to dalījās un aicināja ziedot programmai. “Pēc šī ziņu sižeta mēs saņēmām tādu lielāko privātpersonu aktivitāti “Iespējamās misijas” vēsturē,” pastāstīja programmas “Iespējamā misija” direktors Kārlis Andersons.

Taču diemžēl ar privātpersonu un arī uzņēmēju uz pusēm saziedotajiem 10 tūkstošiem eiro 100 tūkstošu lielo iztrūkumu programmas budžetā nav izdevies aizlāpīt. Tas nozīmē, ka jau esošie programmas dalībnieki darbu skolās turpinās, bet 15 jaunus pedagogus pretēji plānotajam “Iespējamā misija” šogad neuzņems.

Ilggadējo partneru atturīgās nākotnes prognozes likušas pēc finansējuma raudzīties citur. “Mēs uzrunājam gan pašvaldības, aicinot apsvērt iespēju līdzfinansēt skolotāju sagatavošanas izmaksas, gan esam uzrunājuši Izglītības un zinātnes ministriju,” pastāstīja Andersons.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) “Iespējamās misijas” pienesumu vērtē kā ļoti nozīmīgu un sola uzrunāt augstskolas, lai tās palīdz ar programmas dalībnieku pedagoģisko apmācību. Tomēr tik un tā trūkst līdzekļu 200 eiro stipendijām, ko “Iespējamās misijas” skolotāji ik mēnesi saņem papildus algai.

“No savas ministrijas resursiem, pat ja mums tādi būtu, mums nav tiesiska pamata atbalstīt vienu nevalstisku organizāciju un sekmēt viņu darbību, lai arī tā ir ļoti svarīga. Līdz ar to šeit būtu [vajadzīgs] kopējs valdības risinājums,” skaidroja Šadurskis.

Ministrs sola šo jautājumu jau tuvākajā laikā aktualizēt valdībā.

Pagaidām gan koalīcijas partijas to nav pārrunājušas un pēc šīsnedēļas padomes sēdes paust atbalsta solījumus nesteidzās.

Tiesa, pat ja trūkstošos līdzekļus izdotos atrast vēl līdz rudenim, šogad programma jaunus dalībniekus tāpat vairs neuzņemtu, jo pirms došanās klasē nepieciešamas apmācības visas vasaras garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti