Iedzīvotājus joprojām aicina ziņot, ja viņi atradīs «noklīdušo» dronu

Atcelti visi gaisa telpas ierobežojumi, kurus noteica saistībā ar pazudušo bezpilota gaisa kuģi, informēja Civilās aviācijas aģentūrā. Degvielas dronam pietika līdz otrdienas vakaram, līdz ar to tika pārtraukti aktīvie meklēšanas darbi. Tomēr iedzīvotājus aicina ziņo, ja viņi kaut kur atradīs vai pamanīs šo dronu.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs atzina, ka vēl joprojām nav skaidrs, kur drons varētu atrasties.

“Šobrīd notiek pasīvie meklēšanas darbi, tāpēc iedzīvotāji joprojām ir aicināti ziņot, ja redz šo dronu vai nu kokos, vai atrodamies uz zemes,” sacīja Vincevs.

Aivis Vincevs: Turpinās pazudušā drona pasīvā meklēšana
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

“Tad attiecīgi izbrauks meklēšanas vienība, dronu apskatīs un savāks. Pagaidām nekādas citas aktuālas informācijas nav, joprojām notiek izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu, kādēļ tā notika, kā to varēja novērst un kā rīkoties, lai tādi gadījumi neatkārtotos. Šobrīd nav precīzas informācijas, kur drons varētu atrasties. Tādēļ arī turpinās pasīvā izmeklēšana,” informēja Vincevs.  

KONTEKSTS:

Pazudušais bezpilota lidaparāts pieder SIA "UAVFactory", un sakari ar dronu tika zaudēti sestdien notikuša testa lidojuma laikā. Gaisa kuģis varēja lidot līdz 90 stundām, tā planēšana orbītā ir atkarīga no vēja. Aptuveni 25 kilogramus smagā lidaparāta pārvietošanās ātrums varētu būt ap 70 kilometriem stundā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti