Iedzīvotāju un apsaimniekotāja attiecības Duntes ielā uzmana policija

Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju strīdā ar namu apsaimniekotāju nopietni iesaistījusies pašvaldības policija. Ar mēra Nila Ušakova rīkojumu policijai uzdots sargāt Duntes ielas 28.māju no apsaimniekotāja mēģinājumiem atslēgt elektrību un siltumu. Apsaimniekotājs uzskata, ka policija nostājusies nemaksātāju pusē, kas izskaidrojums ar to, ka viens no dzīvokļu īpašniekiem ir domes darbinieks.

Busiņā garlaikoti sēdošie pašvaldības policisti nav runātīgi, mājot ar galvām apstiprina, ka pagaidām viss mierīgi. Viņiem šeit sēdēt licis Rīgas mērs Nils Ušakovs no "Saskaņas centra" pēc piektdienas tikšanās ar dzīvokļu īpašniekiem un ēkas pārvaldnieku - uzņēmumu „Namu apsaimniekošana”.

Iekšā mājā pie ziņojumu dēļiem piesprausti apsaimniekotāja paziņojumi - ja līdz 22.februārim, tas ir vakardienai, netiks atjaunota rēķinu maksājumu plūsma, ēkai nekavējoties pazeminās apkures temperatūru, pārtrauks karstā ūdens padevi un atslēgs elektrību visai ēkai. Iepriekš apsaimniekotājs to mēģināja atslēgt atsevišķiem dzīvokļiem.

„Apsaimniekotāji ir parādā mums vairāk, nekā mēs viņiem, ” stāsta Tatjana Sokolova, kura darbojas iedzīvotāju biedrības valdē.

Viņa apgalvo, ka komunālo rēķinu apmaksas disciplīna mājā ir tuvu 100 procentiem. Taču par janvāri un februāri iedzīvotāji nemaksā apzināti, jo apsaimniekotājs naudu nepārskaita tālāk siltuma, ūdens, elektrības piegādātājiem. Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka pērn ēkas uzturētājs šādi piesavinājies 50 tūkstošus latu.

Tatjana atzīst, ka līdzi nāk vairāku tūkstošu parāds no 2009., 2010.gada, bet tos uzkrājuši atsevišķi iedzīvotāji, kas pēc dzīvokļu atņemšanas maksātnespējas dēļ vairs nav to īpašnieki. Sieviete uzskata, ka apsaimniekotājs ļāvis parādiem samilzt: „Ja viņi nav spējuši iekasēt parādus laikā, tad viņiem ir jāuzņemas atbildība”.

Firmas "Namu apsaimniekošana" īpašnieks Jānis Gailāns skaidro, ka par maksātnespējīgiem pasludinātie maksā santīmus mēnesī, bet tas nenosedz kopējo mājas parādu, kas ir ap 70 tūkstošiem.

„Daļa no iedzīvotājiem uzskata - ja mājā ir nemaksātāji un nauda ir neatgūstama, tad tā ir vienīgi apsaimniekotāju problēma, nevis visas mājas problēma” saka Gailāns.

Viņš apgalvo, ka apsaimniekotājs no savas kabatas sedzis iedzīvotāju parādu pirms apkures sezonas, bet tagad tiek iesaistīta Rīgas pašvaldības policija, lai aizsargātu nemaksātājus: „To var izdarīt tikai tad, ja mājā dzīvo ietekmīgi ar domi saistīti cilvēki.”

Ar to Gailāns domā kādreizējo premjera Ivara Godmaņa un partijas LPP/LC runasvīru, tagadējo - pašvaldības izpilddirektora palīgu Edgaru Vaikuli. Pats Vaikulis policijas iesaistīšanu ar Ušakova rīkojumu uzskata par likumīgu, jo apsaimniekotājs drīkstot izteikt brīdinājumus 30 dienas pēc kavētiem maksājumiem, bet šis brīdis pienāks tikai marta sākumā, kad ēkas apsaimniekošanu jau būs pārņēmusi iedzīvotāju biedrība.

Par pašvaldības ietekmēšanu Vaikulis atbild, ka mājā dzīvo arī Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne no "Vienotības" un „būtu jocīgi, ja viņa neizmantotu statusu, lai atrisinātu ļoti lielos robus likumdošanā.”

Čepāne paudusi gatavību kā juriste kolēģiem Saeimā izklāstīt savus uzskatus par iespējamiem risinājumiem.

Jāpiebilst, ka pērn Finanšu policija sāka izmeklēšanu pret uzņēmumu "Namu apsaimniekošana" par nodokļu nemaksāšanu un naudas atmazgāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt