Iedzīvotājiem 25+, īpaši senioriem kā pirmo poti pret Covid-19 iesaka «Moderna»

Sabiedrības vakcinācijas darba grupa rekomendē pirmo pošu pret Covid-19 veikšanai iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri izmantot “Spikevax” (“Moderna") vakcīnas. Īpaši tas attiecas uz senioriem, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Paziņojumā medijiem NVD norādīja uz vakcīnas “Spikevax” (“Moderna”) spēju sniegt šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību. Par to liecinot gan zinātniskie pētījumi, gan reālās dzīves efektivitātes pārskati, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa.

Ņemot vērā Covid-19 epidēmijas apmērus un to, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji vakcinējas novēloti, ir būtiski izmantot vakcīnas “Spikevax” (“Moderna”) spēju sniegt šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību. Īpaši šīs vakcīnas ierosinātā ievērojamā aizsardzība būtu svarīga senioriem un citām riska grupām.

Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace ZavadskaLinda Spundiņa

Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska Latvijas Radio skaidroja, ka “Moderna” radītā vakcīna satur augstāku antigēnu devu nekā, piemēram, tās pašas tehnoloģijas “Pfizer” vakcīna. Turklāt “Moderna” vakcīnai joprojām nav nepieciešamības pēc trešās devas, jo efektivitātes rādītāji pēc otrās devas aizvien saglabājas stabili.

Līdz ar to saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai izmantot “Spikevax” (“Moderna’) vakcīnas, kā arī “Janssen” ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām.

Savukārt “Pfizer-BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty” atbilstoši Imunizācijas valsts padomes rekomendācijai iesaka izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.

Arī revakcinācijai jeb balstvakcinācijai primāri aicina izmantot “Spikevax” (“Moderna”) vakcīnu. Tas attiecas uz senioriem vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošajiem, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc “AstraZeneca” un “Pfizer” vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc “Janssen” vakcīnas 1. devas saņemšanas.

No šīs nedēļas arī izbraukuma vakcinācijās potēs ar “Spikevax” (“Moderna”) un “Janssen” vakcīnām, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta “Pfizer” vakcīna. 

Pašlaik Latvijas vakcīnu krājumos ir 430 407 vakcīnas, 

un notiek vakcīnu portfeļa strukturēšana atbilstoši pieprasījumam. Līdz gada beigām plānotas 1 423 542 vakcīnu piegādes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt