Dienas ziņas

Pieaug mēra inficēto meža cūku skaits

Dienas ziņas

Raimonds Vējonis uzņemas iniciatīvu izvirzīt premjera amata kandidātu

Iecavas mūzikas un mākslas skola paplašinās

Iecavas mūzikas un mākslas skola tiek pie desmitkārt plašākām telpām

Gada nogalē jaunie Iecavas novada mūziķi un mākslinieki saņēmuši vislabāko dāvanu – jaunu skolas ēku, kas ir desmit reizes plašāka par iepriekšējo. Jaunajā mūzikas un mākslas skolā ir 28 klases, koncertzāle un izstāžu zāle. Plānots, ka līdz ar jauno telpu iegūšanu tiks atvērta arī mūžizglītības programma.

Gada laikā  pamatīgas pārvērtības piedzīvojusi  kādreizējā grāfa Pālena muižas bibliotēkas ēka, kas daudziem iecavniekiem arī labi zināma kā kolhoza “Progress” kultūras nams. Tai līdzās uzbūvēta pilnīgi jauna ēka, un viss šis komplekss tagad ir jaunā Iecavas mūzikas un mākslas skola.

“Mūsu telpu kopējā platība bija ap 180 kvadrātmetriem. Šeit ir apmēram 2000 kvadrātmetri. Tātad mēs varam rēķināt, ka vismaz desmit reizes lielākas tās telpas ir. Katram skolotājam ir sava klase, viņš var strādāt ar bērniem, bērni var nākt vingrināties,” stāsta Iecavas mūzikas un mākslas skolas direktore Ineta Pilverte.

Jaunajā skolas ēkā būs arī koncertzāle un izstāžu zāle. Līdz šim mākslas nodarbībām bijušas vien divas telpas un skolotāji tajās strādājuši uz maiņām. Tagad rasta vieta arī datorklasei, un beidzot  jaunajiem māksliniekiem būs iespēja apgūt arī animācijas veidošanu.

“Tas ir pilnīgi neizsakāmi - ļoti liela starpība tāpēc, ka šeit jau ir telpas atbilstoši mācību procesam. Lielākas, plašākas un gaišākas,” priecājas pedagoģe Laila Meldere.

Skolēni pirmās stundas jaunajās klasēs aizvadīs pēc brīvlaika, bet šonedēļ skolu aplūkot ieradušies  iecavnieki. “Ļoti patīkami tāpēc, ka Iecavā bija maza skoliņa, bet šeit ir plašas telpas, un bērniem ir liela iespēja kaut ko iemācīties un pilnveidot sevi,” saka iecavniece Inese. Arī Madara gandarīta par telpām: “Man patika gan mākslas, gan mūzikas skola, jo tur viss bija tik jauki izremontēts un bija ļoti forši.”

Iecavas mūzikas skola šogad atzīmēja 27. jubileju, bet mākslas skola izveidota vien pirms četriem gadiem. Patlaban skolā mācās aptuveni 140 audzēkņu, bet līdz ar jaunās skolas atklāšanu, kuras  būvniecība izmaksājusi nedaudz vairāk par diviem miljoniem eiro, uzņemt varēšot arī vairāk audzēkņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti