Dienas ziņas

Agresorvalstu graudu kravas aizvien plūst caur Latvijas ostām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Neskaidrības par Mazsalacas mūzikas un mākslas skolas nākotni

Pašvaldība noraida runas par Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas iespējamu likvidāciju

Skolu tīkla reforma un informācijas trūkums no atbildīgajām iestādēm rada augsni neziņai skolu vadītājiem, vecākiem un skolotājiem. Tā par Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolu sociālajās vietnēs izplatās ziņas, ka to likvidēs. Tomēr atbildīgās iestādes – novada pašvaldība un Kultūras ministrijas pakļautībā esošais Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) – norāda, ka likvidācija iecerēta nav. 

Pirms vairākām dienām sociālajos medijos parādījās ieraksts par to, ka Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola tiks optimizēta. Šis ieraksts raisīja lavīnas efektu, un iespējamā optimizācija jau tika uztverta kā likvidācija. Neizpratni un neziņu tas radīja Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas darbiniekiem. 

"Protams, šokēta un ļoti satraukta biju. Es tagad nezinu, vai esmu tiesīga runāt, jo oficiāli man nekas nav teikts. Varbūt izplatu baumas," pauda Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas direktora p.i. Olita Neimande.

"Dzirdēju, ka to grasās apvienot ar vispārizglītojošo skolu. Mana reakcija bija – kā tas tīri praktiski notiks un vai tas savā ziņā pēc tam neizraisīs šo likvidāciju, jo mūzikas skola ir ļoti trausli veidojies process," sacīja skolotāja Ieva Veida.

Skolā, kurā mācās 74 audzēkņi, pēc izplatītajām ziņām jau tika zīmētas drūmas ainas par skolēnu nākotni.  

"Viņi, visticamāk, vienkārši neturpinās mācīties, jo izbraukāt, piemēram, uz Valmieras mūzikas skolu – tā nebūtu tikai viena vai pat divas reizes nedēļā, jo tur ir visi citi priekšmeti – mūzikas literatūra, klavieres, ne tikai kokles stundas. Tas praktiski ir gandrīz neiespējami," norādīja Veida.

Tomēr apgalvojums, ka skolu likvidēs, nav patiess.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs pēc izskanējušajām ziņām arī sazinājās ar pašvaldību, kurā esot saņemts apstiprinājums, ka likvidācija nenotiks, tomēr, vai gaidāmas kādas citas pārmaiņas, šobrīd centra un arī Kultūras ministrijas rīcībā nav.   

"Ņemot vērā to, ka jaunizveidotais pedagogu darba samaksas finanšu modelis programmām skolās ir raisījis gana apjomīgas diskusijas visā Latvijā, teiksim tā – katra pašvaldība šobrīd strādā, un arī Valmieras pašvaldības gadījumā ir darba grupa, kas strādā un skatās savu izglītības ekosistēmu," sacīja LNKC direktora vietnieks kultūrizglītības jautājumos Andis Groza.

Groza nevarot pateikt, vai gaidāma skolas reorganizācija vai kādas citas pārmaiņas.

Valmieras novada domē norādīja, ka likvidācija iecerēta nav. Pašvaldība ieguldījusi nozīmīgu finansējumu skolas programmu modernizēšana, vietvaras speciālisti strādā pie priekšlikumiem.  Mazsalacas skolā pašvaldība sedz telpu, aprīkojuma un citas izmaksas, kā arī daļu no pedagogu algām. Valsts apmaksā skolotāju algu otru daļu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti