IDB nodod prokuratūrai vienu no lietām pret Krapsi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir nodevis prokuratūrai vienu no lietām pret bijušo Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Birojs rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret divām bijušajām VP augsta ranga amatpersonām par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kuras rezultātā valsts pārvaldības kārtībai un valsts budžetam radīts būtisks kaitējums. 

IDB informēja, ka Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai ir nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret šīm personām. LETA noskaidrojusi, ka viena no šīm personām ir Krapsis.

Abu VP darbinieku iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu rezultātā valsts pārvaldības kārtībai un valsts budžetam radīts būtisks kaitējums.

Izmeklēšanas gaitā tika iegūti apliecinājumi tam, ka, izsludinot kādu no pēdējo gadu laikā publiski plaši apspriestākajiem VP iepirkumiem, pirms iepirkuma konkursa izsludināšanas abi minētie policisti, būdami vadošos amatos, sagatavoja vienam pretendentam pielāgotu iepirkuma tehnisko specifikāciju.  

Turklāt viens no VP darbiniekiem pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas, tādējādi gan ierobežojot brīvas konkurences iespējamību iepirkumā, gan kaitējot policijas interesēm, panāca iepirkuma līguma noslēgšanu ar vienam pretendentam izdevīgiem noteikumiem, atzīmēja IDB.

KONTEKSTS:

Pret Normundu Krapsi Iekšējās drošības birojs (IDB) bija sācis divus kriminālprocesus. Viens no kriminālprocesiem sākts par 2018. gadā organizētu policistu formas tērpu iepirkumu. Krapsim un toreizējai VP priekšnieka vietniecei, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniecei Renātei Filai-Roķei IDB piemēroja personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusu. Fila-Roķe gan šogad janvārī iecelta par minētās pārvaldes priekšnieka vietnieci. Maijā kļuva zināms, ka IDB ir sācis kriminālprocesu arī par 2018. gadā organizētu iepirkumu par rokas videoradaru iegādi un Krapsim piemērots aizdomās turētā statuss.

1.jūnijā Krapsis nolēma pārtraukt dienestu policijā. Krapsis Valsts policijā nostrādājis 30 gadus. Ņemot vērā likumā noteiktā vecuma sasniegšanu, viņš nolēmis atstāt dienestu un doties izdienas pensijā. Otrdiena, 1. jūnijs, ir Krapša pēdējā diena dienestā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti