Dienas ziņas

Jaunlopiem Vecaucē – modernas novietnes

Dienas ziņas

Siguldas bērnudārziem jauns ēdinātājs

Grobiņas novadā mājām jaunas, izgaismotas numurzīmes

Grobiņā daudzdzīvokļu mājām būs izgaismotas numurzīmes

Jaunnedēļ Grobiņā daudzdzīvokļu mājām uzstādīs jaunas, izgaismotas numurzīmes, kas operatīvajiem dienestiem atvieglos nepieciešamās adreses atrašanu diennakts tumšajā laikā. Jaunās numurzīmes finansē vietējā pašvaldība, taču iedzīvotājiem jāapmaksā to uzstādīšana un patērētā elektrība.  

2018. gadā Grobiņas novada pašvaldība kopīgās diskusijās ar operatīvajiem dienestiem nonāca pie secinājuma, ka daudzdzīvokļu namiem ir jāmaina pašreizējās numura zīmes pret izgaismotām.

Pirmkārt, Grobiņā māju numuri daudzās vietās nav sakārtoti loģiskā secībā, kas apgrūtina operatīvajiem dienestiem ātri sameklēt nepieciešamo adresi. Otrkārt, esošās numura zīmes naktīs ieraudzīt ir praktiski neiespējami.

“Protams, šodien var teikt - ir navigācijas, ir visādas aplikācijas, kas palīdz šoferīšiem braukt, bet tai brīdī, kad ir gan stress, gan tiešām ļoti ātri tas vajadzīgs, cilvēks informāciju visvairāk uztver tieši ar redzi, ar acīm,” skaidroja Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Seleckis.

Pagaidām Grobiņā uzstādīta tikai viena izgaismota numurzīme, bet ar nākamo nedēļu tās pakāpeniski tiks izvietotas pie visām daudzdzīvokļu mājām. Tiesa, tās paredzētas lielākas un ar iebūvētu energoefektīvu LED apgaismojumu, kas ieslēgsies, iestājoties tumsai.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas 1. daļas komandieris Jānis Pošeiko atzina, ka līdz šim ar šādu pieredzi viņš nebija saskāries, un arī atsauksmes vēl nav dzirdējis par šādiem izgaismotiem vai spīdošiem māju numuriem.

“Bet jau tagad varu pateikt, ka tas noteikti atvieglotu mūsu darbu,” atzina VUGD pārstāvis Pošeiko.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem pašas jaunās numura zīmes būs par velti, bet būs jāapmaksā to uzstādīšanas darbi un patērētā elektrība.

Savukārt privātmāju īpašnieki pēc pašu vēlēšanās numurzīmes varēs iegādāties pašvaldībā.

“Tas ir ļoti nepieciešami, lai cilvēki var redzēt.  Šīs vecās zīmes ir ļoti nobružātas, un es uzskatu, ka tas ir vajadzīgs ļoti,” atzina Grobiņas novada iedzīvotājs Gints.

“Vispār jā, kāpēc ne. Sevišķi vakaros, ja brauc ātrie vai kaut kas, tāpat policija. Es domāju, ka tas ir ātrāk atrodams, un es esmu par,” atzina Grobiņas novada iedzīvotāja Zigrīda.

Nākotnē Grobiņas novada domes pārstāvji plāno mainīt ne tikai ierastās māju numurzīmes, bet arī apgaismot virs kāpņu telpu durvīm esošo dzīvokļu numerāciju.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti