Aktuāli

Zaudēta konkursa dēļ «Rīgas siltumam» jāatlaiž 230 darbinieki

Aktuāli

Parādi vairs nav iemesls apkures nepieslēgšanai

LM eksperte Inese Upīte par maternitātes pabalstu

Grasās atteikties no vecāku kritizētajām izmaiņām maternitātes pabalstā

Ministru kabinets sēdē otrdien, 17. oktobrī, visticamāk, atcels kritizētās izmaiņas maternitātes pabalstā. To otrdien, 17. oktobrī, Latvijas Radio programmā "Labrīt" atzina Labklājības ministrijas (LM) sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Inese Upīte.

Jau pirms gada tika pieņemti likuma grozījumi, kas noteica, ka ar nākamā gada janvāri tiks mainīta kārtība, kā aprēķina pabalstu, piemēram, tā sauktās māmiņalgas. Tas izsauca lielu vecāku organizāciju sašutumu, jo, viņuprāt, jaunā sistēma bija vecākiem nedraudzīga.

"Šodien Ministru kabinets skatīs grozījumus Maternitātes un slimības apdrošināšanas likumā, kas paredz atcelt šo diskutēto normu par to, ka mainītos apdrošināšanas iemaksu algas aprēķina kārtība no nākamā gada. Līdz ar to kārtība paliks līdzšinējā, kāda šobrīd tiek piemērota," teica Upīte.

Atbildīgā ministrija esot atteikusies no izmaiņām, jo to ieviešanas dēļ varētu rasties daudzi tiesiskie riski. Tādējādi netiks mainīta kārtība, kādā tiek aprēķināti maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsti.

Iecerēto izmaiņu mērķis bija cīnīties pret krāpnieciskiem gadījumiem. Taču secināts, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un tiesībsargājošajām iestādēm var mazināt iespējamo krāpšanos ar pabalstiem, proti, gadījumiem, kad īsi pirms pabalsta saņemšanas tiek uzrādīti lieli ienākumi, norādīja LM eksperte.

Šādu krāpniecisku gadījumu ir pietiekami daudz, teica LM pārstāve, norādot, ka ministrija turpina strādāt pie izmaiņām normatīvajos aktos, lai mazinātu vēlmi krāpties ar pabalstiem.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti