«Gods kalpot mūsu Latvijai» vēlētājus cenšas uzrunāt ar aģitāciju pret viendzimuma pāru laulībām

Jaunā partija "Gods kalpot mūsu Latvijai" aktīvi iesaistījusies konservatīvās biedrības "Asociācija ģimene" parakstu vākšanas kampaņā, kuras mērķis ir Eiropas līmenī definēt laulību kā savienību starp vīrieti un sievieti. 

Šādā veidā biedrība kopā ar partneriem citās Eiropas valstīs vēlas likt šķēršļus viendzimuma laulību legalizācijai. "Rīgas satiksmes" valdes locekļa Andreja Pažornova vadītā partija kampaņā iesaistījusies pēc "Asociācija ģimene" aicinājuma.

Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Mamma, tētis un bērni" aizsāka septiņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu (Ungārijas, Slovākijas, Zviedrijas, Polijas, Francijas, Horvātijas un Portugāles) pārstāvji.

Tās mērķis ir savākt vienu miljonu ES pilsoņu parakstu, lai Eiropas Komisijai un Eiropas Parlamentam piedāvātu noteikt, ka laulība var būt tikai starp vīrieti un sievieti, un ģimenē ir viens tētis, viena mamma un viņu bērni.

Latvijā iniciatīvai parakstus vāc konservatīvā biedrība "Asociācija ģimene", kura atbalstu meklēja arī politisko partiju vidū.

Īpaši aktīvi atsaukusies Rīgas vicemēra Andra Amerika vadītās partijas "Gods kalpot Rīgai" partneri "Gods kalpot mūsu Latvijai", kura par partiju kļuva tikai šogad.

"Gods kalpot mūsu Latvijai" reģionu nodaļas pēdējo nedēļu laikā rīkojušas vairākus parakstu vākšanas pasākumus novados, teltis rotājot ar partijas simboliku un uzrakstu "Palīdzi nosargāt ģimeni".

Lai gan kopš 2006. gada Satversmē jau noteikts, ka laulība ir starp vīrieti un sievieti, partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs ir pārliecināts, ka ģimenes un laulību institūcija ir apdraudēta.

Par uzbrukumu Latvijas ģimenēm Požarnovs uzskata Jura Pūces vadītās partijas "Latvijas Attīstībai" parakstu vākšanu par viendzimuma partnerattiecību regulējumu.

Tāpat par draudu Požarnovs sauc Stambulas konvenciju pret vardarbību pret sievietēm. Partija teltīs arī vāc parakstus pret konvencijas ratificēšanu Saeimā.

"Ja mūsu valdība ir ratificējusi Stambulas konvenciju, ja gadījumā tagad tā gatavo grozījumus Civillikumā, ka varbūt var veidot ģimeni divi vīrieši vai divas sievietes, tad mēs redzam, ka nākotnē ģimenes institūcija tiek apdraudēta," teica Požarnovs.

"Gods kalpot mūsu Latvijai" mājas lapā publicēts arī Požarnova raksts, kurā partijas vadītājs norāda, ka "naivi ir domāt, ka homoseksuālisma, brīvās mīlestības ideoloģijas propaganda un apjukušu bērnu pamešana novārtā nav un nebūs mūsu problēma".

Požarnovs apstiprina, ka tāds būs arī viens no galvenajiem partijas vēstījumiem vēlēšanu laikā. Tomēr partijas vadītājs izvairīgi atbild uz jautājumu, vai parakstu vākšana par laulības definīciju jau uzskatāma par pašvaldību vēlēšanu kampaņu.

"Es nevarētu teikt, ka tas ir saistīts kaut kādā veidā ar vēlēšanām. Vienkārši Eiropas pilsoņi ir uzsākuši šādu akciju, mēs uzskatījām, ka tas ir mūsu pienākums līdzdarboties," sacīja politiķis.

Biedrība "Asociācija" ģimenei tikmēr stāsta, ka iesaistīties parakstu vākšanā tika aicinātas visas partijas.

Saeimas ārkārtas sēdē, kurā deputāti apstiprināja nākamā gada valsts budžetu, gandrīz puse deputātu atsaucās "Saskaņas" frakcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko aicinājumam kopīgi nofotografēties, tādā veidā paužot savu atbalstu.

Divi "Vienotības pārstāvji" Laimdota Straujuma un Hosams Abu Meri vēlāk atzina, ka bildē iekļuvuši nejauši un neatbalsta iniciatīvas mērķus noteikt tik šauru ģimenes definīciju.

"Asociācija ģimene" pārstāve Elīna Kārkla nevēlas komentēt biedrības sadarbību ar atsevišķām partijām, norādot, ka biedrības mērķis nekādā ziņā nav reklamēt politiķus.

Kārkla uzsver, ka galvenais ir savākt nepieciešamo parakstu skaitu. Šobrīd visā Eiropā esot parakstījušies aptuveni 500 000 pilsoņi jeb puse no vajadzīgā daudzuma. No Latvijas iniciatīvu parakstījuši 13 000.

"Katru dienu, var teikt, ienāk vismaz kaut kādi 50 000 kopumā Eiropā parakstu. Ja šādā tempā tiks turpināts vākt šos parakstus, es domāju, ka tas miljons arī būs un iniciatīva būs notikusi. Tad jautājums tālāk, kā Eiropas Parlaments uz šo skatīsies un lems," teica Kārkla.

Paraksti Eiropas konservatīvo vērtību aizstāvjiem jāsavāc līdz 3. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti