Gobzemam neizdodas pārsūdzēt Zolitūdes traģēdijas civillietas izbeigšanu

Rīgas apgabaltiesa noraidījusi premjera amata kandidāta un advokāta Alda Gobzema iesniegto blakus sūdzību Zolitūdes traģēdijas civillietā, ar kuru Gobzems pārsūdzēja pirmās instances lēmumu atstāt prasību bez izskatīšanas. Gobzems sūdzībai neesot pievienojis visus vajadzīgos dokumentus. Līdz ar to lieta faktiski ir izbeigta. Gobzems stāsta, ka sūdzības noraidīšanas iemeslus nezinot, savukārt lieta tiesā tikšot iesniegta no jauna.

Septembrī ziņots, ka advokāta Alda Gobzema atkārtotas neierašanās dēļ Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa lēma atstāt bez izskatīšanas trīs  Zolitūdes traģēdijā cietušo prasību pret SIA "Homburg Zolitude". Gobzems tiesas lēmumu pārsūdzēja, taču Rīgas apgabaltiesa 16.oktobrī sūdzību noraidīja.

"Advokātam nebija ordera, kas pilnvaro viņu iesniegt blakus sūdzību. Tas ir obligāts dokuments, lai varētu uzskatīt, ka šī prasība ir pieņemama izskatīšanai.

Tādēļ, ka šis dokuments nebija lietas materiālos atrodams, Rīgas apgabaltiesas tiesnese nolēma atteikt ierosināt apelācijas tiesvedību," skaidroja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Raimonds Ločmelis.

Orderis apliecina, ka advokāts ir tiesīgs lietā pārstāvēt iesaistītās personas. Gobzems stāsta, ka iemeslus prasības noraidīšanai nezinot. 

Jautāts, vai tā varētu būt, ka lietas materiāliem nav pievienots orderis, Gobzems sacīja:  "Konkrētajā gadījumā, es saku, es neesmu redzējis lietas materiālus. Advokāta orderim ir jābūt lietā. Tas, kas ir būtiski – šī lieta šobrīd ir tehniska lieta. Mēs tiesājamies pret faktiski maksātnespējīgu kompāniju, no kuras neko nav iespējams piedzīt."

Tiesas lēmumu varēja pārsūdzēt 10 dienu laikā pēc tā pieņemšanas, taču tagad termiņš jau ir pagājis. Gobzems stāsta, ka civillietu iesniegs no jauna.

"Mēs jau iepriekš esam izlēmuši komandā, ka mēs iesniegsim no jauna minēto lietu. Bet es trešo reizi uzsveru – minētajai lietai konkrētajā gadījumā ir taktiski apsvērumi, nevis pēc būtības, tā iemesla dēļ, ka atbildētājs "Homburg Zolitude" ir kompānija, kurai nav nekādu līdzekļu," teica Gobzems.

Taujāts, kādi ir šie taktiskie apsvērumi, ja no uzņēmuma neko nevar piedzīt, Gobzems noteica: "Tos es jums nevaru publiski atklāt."

Gobzems stāstīja, ka joprojām ir Zolitūdes traģēdijā cietušo advokāts vairākos desmitos civillietu. Tā kā likums liedz apvienot Saeimas deputāta un advokāta darbu, Gobzems pakāpeniski savas lietas nododot kolēģiem.

"Mēneša laikā noslēgsies tas process, ka es nebūšu advokāts. Es jau objektīvi vairs neeju uz Zolitūdes lietām, es vairs neapmeklēju šīs lietas, un es to esmu izskaidrojis visiem saviem klientiem. Objektīvi es vairs nepiedalos procesā," atzina Gobzems.

Viena no Gobzema klientēm, traģēdijā cietusī Ineta Junkere teica, ka par civillietas izbeigšanu neko nezinot. Viņa uzticoties Gobzemam, kurš  arī informējis, ka lietu nodos kādam savam kolēģim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti