Panorāma

Atklāj Jāņa Čakstes muzeju

Panorāma

Rīgā tiekas 12 ES valstu prezidenti

A. Gobzema neierašanās dēļ izbeidz Zolitūdes traģēdijas civillietu

Gobzema neierašanās dēļ izbeidz Zolitūdes traģēdijas civillietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piektdien, 14.septembrī, lēma atstāt bez izskatīšanas vairāku Zolitūdes traģēdijā cietušo prasību pret SIA "Homburg Zolitude", jo cietušo advokāts Aldis Gobzems uz tiesu neieradās. Gobzems, kurš ir partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, notikušo sauc par pārpratumu un tiesas lēmumu sola pārsūdzēt.

Prasību pret SIA "Homburg Zolitude" tiesā cēla Ineta Junkere un Aija un Kārlis Kopštāļi. Cietušie vēlējās piedzīt atlīdzību par morālo kaitējumu. Tomēr Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien lēma prasību atstāt bez izskatīšanas, Latvijas Televīzija noskaidroja tiesā. Civilprocesa likuma 220. pants noteic, ka tiesa var atstāt prasību bez izskatīšanas, ja prasītājs vai viņa pārstāvis atkārtoti neierodas tiesā un nav lūdzis izskatīt lietu viņa prombūtnē.

Lietas izbeigšanu apstiprina arī "Homburg Zolitude".

"Ņemot vērā to, ka prasītāju pārstāvis Aldis Gobzems atkārtoti nebija ieradies tiesas sēdē, tiesa pieņēma lēmumu tiesvedību izbeigt. Ņemot vērā to, ka "Homburg Zolitude" savu vainu neatzīst, tad attiecīgi šāds ir tiesas lēmums, kas ir vērtējams pozitīvi," atzina uzņēmuma pārstāve Rūta Grikmane.

Gobzems stāsta, ka tiesas sēde nav uzrādījusies viņa advokāta noslodzes kalendārā, kuru aizpilda pašas tiesas. Kā pierādījumu Gobzems atsūtīja kalendāra ekrānuzņēmumus. Viņaprāt, notikusi tehniska kļūme.

"Kalendārā tāda ziņa nebija. Man bija pagājušajā nedēļā saruna ar tiesu sēžu sekretāri, kura man zvanīja un teica, ka sēdes ir noņemtas līdz kaut kādam datumam, kuru es no galvas neatceros. Tāpēc droši vien pārpratums kaut kāds," vērtēja Gobzems.

Lieta atstāta bez izskatīšanas pēc atkārtotas neierašanās. Jautāts, vai uz šo tiesu nav ieradies vairākas reizes, Gobzems teica: "Man ir grūti pateikt, kas tur ir. Iepriekšējo reizi es noteikti esmu bijis. Ir kaut kādas reizes, kad es dzīvē neesmu bijis uz kādu tiesas sēdi, bet tur noteikti ir pārpratums, to mēs atrisināsim."

Gobzems sola lēmumu pārsūdzēt. Viņa kliente lietā Ineta Junkere stāsta, ka tiesvedībai līdzi nesekojot.

"Pa ausu galam es dzirdu, ka tas notiek, bet mans veselības stāvoklis nav tāds, lai es īpaši iedziļinātos šajā jautājumā. Es pilnībā uzticos savam advokātam šajā jautājumā," teica Junkere.

Ja Gobzemu 6.oktobrī ievēlēs Saeimā, viņam advokāta prakse būs jāpārtrauc. Gobzems stāsta, ka pakāpeniski visas savas lietas nododot kolēģiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti