Galīgajā lasījumā lemj par izmaiņām bijušo Valsts prezidentu sociālajās garantijās

Valsts prezidentam turpmāk netiks piešķirts dzīvoklis, bet tiks palielināta pensija. Tādu priekšlikumu paredz grozījumi likumā „Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu", kas ceturtdien Saeimā tiks skatīti galīgajā lasījumā. Jaunā kārtība attieksies uz visiem Valsts prezidentiem, kas tiks ievēlēti pēc Andra Bērziņa.

Dzīvokļa meklējumi bijušajam Valsts prezidentam allaž ir izraisījuši gan lielu sabiedrības interesi, gan arī pārmetumus par šķietami pārāk grezno dzīvesveidu. Gan Vaira Vīķe-Freiberga, gan Valdis Zatlers ir saņēmuši neskaitāmus pārmetumus par to, ka remonts katram no viņiem sarūpētajā dzīvoklī ir izmaksājis pārāk dārgi. Lai izvairītos no šādām situācijām nākotnē, Saeimas deputāti piedāvā paaugstināt bijušā Valsts prezidenta pensiju no 50% uz 85% no esošā prezidenta algas, bet nepiešķirt dzīvokli.

Grozījumu autori uzskata, ka tas ļaus bijušajam Valsts galvam pašam izvēlēties sev mājvietu.

Līdztekus paredzēts noteikt, ka bijušajam prezidentam netiks maksāta pensija, ja viņš ieņem Saeimas deputāta, Ministru kabineta locekļa vai parlamentārā sekretāra amatu, kā arī virkni citu izmaiņu.

Izmaiņas attieksies uz prezidentiem, kas tiks ievēlēti pēc Andra Bērziņa pašreizējā termiņa beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti