Panorāma

Rīgā pirmajā vizītē ierodas jaunais Lietuvas ārlietu ministrs

Panorāma

Ko atklāj ar vakcīnu piegādi saistītie līgumi?

Investē drošībā un grib strādāt

Frizētavu īpašnieki ilgojas pēc darba un brīvo laiku iegulda epidemioloģisko drošības apstākļu nodrošināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Gaidot ziņas, kas viņiem atkal ļautu ņemt rokās šķēres un matu krāsu, frizieri dara visu, lai viņu darba vietas būtu pēc iespējas drošākas. Dīkstāves laikā salonus remontē un investē tieši epidemioloģiskās drošības iekārtās. Piemēram, uzstādot gaisa attīrīšanas iekārtas un aizsargstiklus, kas pilnībā nošķir manikīra meistarus no klientiem. 

Daudzu konkursu uzvarētājs salona “RigaTopHair” īpašnieks un frizieris Andris Kačanovskis tagad pārkvalificējies par krāsotāju. Viņš tonē nevis matu šķipsnas, bet sienas. 

“Ko dara meistari? Lai nesajuktu prātā, nāk krāsot šo. Nolīmēja ar skočiņu, ar otiņu pārvilka līnijas, tas bija nedēļas darbs. (..) Man niez tās rokas vairāk. Es esmu pārkvalificējies par krāsotāju apmetēju. Ja kādam vajag nokrāsot sienu, es varu atnākt un izdarīt. Bet gribas, tās rokas prasās pēc darba,” par vēlmi atgriezties darbā stāstīja  Kačanovskis.

Laikā, kamēr salons slēgts, te veiktas apjomīgas investīcijas. 

Kačanovskis norādīja: “Investīciju apjoms ir tiešām ievērojams, un tā vēlme strādāt ir lielāka, šeit par biznesu nav runa, te ir runa par izdzīvošanu. Jebkuram meistaram ir svarīgi darīt.”

Īpaši stikli sargās manikīra veicējus no pakalpojuma saņēmējiem. Gaisa attīrītāji ir tieši tādi paši, kādi tīra gaisu slimnīcās un Covid-19 nodaļās. 

“Sākot ar gaisa cirkulatoru, kas nodrošina gaisa attīrīšanu no baktērijām, ekrāni, virsmu dezinfekcijas, autoklāvi, ekrāni, mēs esam izdarījuši visu, lai mēs varētu strādāt,” atzina frizieris.

Cerot nezaudēt klientu pavisam, arī šis salons ir atvēris savu interneta veikalu. 

“Cilvēkiem šajos krīzes apstākļos ir iespēja iegādāties matu krāsošanas komplektu – tūbiņa, otiņa. Pārvarēt krīzi,” pauda salona īpašnieks.

Taču interneta veikala apgrozījums ir ļoti neliels. Un friziermeistars cer, ka pēc iespējas ātrāk varēs vērt salona durvis un satikt klientus personīgi. Protams, nodrošinot pieraksta laiku tā, lai cilvēki nesatiekas, un paredzot laiku telpas un darba vietas dezinfekcijai. 

KONTEKSTS:

Ierobežojumus skaistumkopšanas nozarē noteica no 2020. gada 9. novembra, izsludinot ārkārtējo situāciju Covid-19 izplatības ierobežošanai. Sākotnēji gan bija atļauts strādāt frizieriem, bet vēlāk decembrī valdība vienojās, ka nestrādās arī frizētavas. Sākotnējie nosacījumi un kritēriji liedza daudziem skaistumkopšanas nozarē nodarbinātajiem saņemt atbalstu, par ko nozare skaļu kritiku pauda decembra nogalē, janvāra vidū valdība nolēma paplašināt iespējas nozarei saņemt atbalstu.

Savukārt ārkārtējo situāciju un dažādus pulcēšanās un pakalpojumu saņemšanas ierobežojumus pagarināja vairākkārt, pēdējo reizi – līdz šī gada 6. aprīlim, ieskaitot Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti