Īpašās pārraides

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadiena. Saeimas svinīgā sēde

Īpašās pārraides

Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija

Nacionālo Bruņoto spēku parāde no 11. novembra krastmalas

FOTO un VIDEO: Militārā parāde par godu Latvijas Republikas 101. gadadienai

Pirmdien, atzīmējot Latvijas Republikas 101. gadadienu, 11. novembra krastmalā norisinājās militārā parāde, kurā piedalījās pusotrs tūkstotis Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienības. Militārpersonām šī gada parāde ir īpaša, jo šogad svinam arī Latvijas armijas dibināšanas simtgadi.

Valsts prezidents Egils Levits uzrunā parādē uzsvēra to, cik trausla un modri sargājama ir Latvijas neatkarība, norādot, ka katrai paaudzei ir jābūt gatavai izcīnīt savu kauju par Latviju. Levits uzsvēra, ka varonība mums nav sveša un visos laikos līdz pat neatkarības atjaunošanai savu valsti esam sargājuši paši, bet visos laikos ir bijis svarīgs un vērtīgs draugu un sabiedroto atbalsts.

"Varoņu laiks nav palicis vēsturē. Arī šodien mūsu vidū ir varoņi, kuri godprātīgi pilda savus dienesta pienākumus un kuriem varam pilnībā uzticēties. Mēs varam būt droši, jo mums ir glābēji un ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, mūsu Nacionālie bruņotie spēki," sacīja Levits.

Viņš uzsvēra: "Svarīgākā mācība, ko esam guvuši aizvadītajos simt gados, – Latviju var izcīnīt un nosargāt tikai visa tauta kopā. Tikai tad, kad mēs visi stāvam kā viens par Latviju, mēs esam neuzvarami."

Par to, ka pašreizējā paaudze ir gana stipra un motivēta aizstāvēt Latviju, atgādināja arī militārās parādes skatītāji. Liela daļa parādes vērotāju bija ģimenes ar bērniem, kuriem šis pasākums kļuvis par neatņemamu Latvijas dzimšanas dienas svinēšanas sastāvdaļa.

"Mums visiem sirdī ir tāds pacilājošs noskaņojums, jo šodien ir svētku diena.

Mēs pieminam savus kritušos karavīrus, kuri cīnījušies par brīvību. Viņus atceramies, bet arī svinam nākotnes vārdā. Kopā ar ģimenēm, jo tā ir mūsu nākotne," stāstīja Andis.

Agnese atzīmēja, ka ik gadu skatās gan parādi, gan studentu korporāciju gājienu.

Arī Ģirts bija uz parādi atvedis meitu, sakot, ka patriotisms jāmāca jau no bērnības.

Kopā ar mūsējiem parādē piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Dānijas, Vācijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV.

Taču vislielāko apmeklētāju interesi raisīja Latvijas un sabiedroto bruņutehnika – pašgājējhaubices, bruņumašīnas, kā arī Spānijas un Itālijas  bruņoto spēku tanki. Pasākuma dalībniekus iepriecināja arī divi Gaisa spēku helikopteri, sabiedroto reaktīvās lidmašīnas F-16. Kā atzina vairāki apmeklētāji – šādi pasākumi stiprina vienotības un drošības sajūtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt