Īpašās pārraides

Iekšlietu ministrijas un aizsardzības daļu parāde Lāčplēša dienā

Īpašās pārraides

Rīgā, Valmierā un Alūksnē atzīmē Lāčplēša dienu

Lāčplēša dienas militāro vienību parāde laukumā pie Brīvības pieminekļa

FOTO un VIDEO: Lāčplēša dienas militārā parāde

11. novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Rīgā, Brīvības laukumā, plkst.13.00 sākas militārā parāde, kurā piedalās Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības.

Nacionālos bruņotos spēkus parādē pārstāv Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Štāba bataljona, Jūras spēku un Zemessardzes vienības, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, kurš rūpējas par pasākuma muzikālo noformējumu.

Parādi, kurā piedalās aptuveni 350 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un ugunsdzēsēju, komandē Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš.          

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti