FOTO: Daugavpilī sāk atzīmēt Lāčplēša dienu

Pirmie pasākumi, kas veltīti Lāčplēša dienai, notika Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, pie karavīru apbedījumiem un tāpat pie atjaunotā pieminekļa 10. Aizputes kājnieku pulka un 1.Latvijas strēlnieku bataljona karavīriem, kuri cīnījās par Latvijas brīvību no 1918. līdz 1920. gadam. Atjaunotais piemineklis tika atklāts pie Daugavpils cietokšņa 2017. gada 14. novembrī. 

Muzejā skolnieki novietoja sarkanbaltās lentītes. Kapos un pie pieminekļa pilsētas domes deputāti, karavīri, robežsargi, policisti, valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, garīdznieki un sabiedrisko organizāciju darbinieki ar klusuma mirkli godināja kritušos karavīrus, nolika ziedus un aizdedza sveces. Pilsētas muzeja pagalmā notika valsts robežsargu kinologu paraugdemonstrējumi.

Svētku kulminācija par godu Lāčplēša dienai būs lāpu gājiens, kas notiks 11.novembrī. Svētku gājiens daugavpilī notiek katru gadu kopš 2013. gada. Gājiens noslēgsies Vienības laukumā, kur plkst. 17.45 sāksies Latgales grupas “Dabasu durovys” koncerts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti