Finanšu ministrs lēmumu par VID vadītājas iespējamo rotēšanu varētu pieņemt nākamnedēļ

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") lēmumu par no amata atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes pārcelšanu Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatā varētu pieņemt nākamnedēļ. 

Finanšu ministrs lēmumu par VID vadītājas iespējamo rotēšanu varētu pieņemt nākamnedēļ
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Ministrs Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteicās, ka piektdien paredzēta viņa un Jaunzemes tikšanās un saruna par radušos situāciju un viņas turpmākajiem pienākumiem. 

Ašeradens norādīja, ka vēl par mēnesi jeb līdz 15. janvārim pagarinājis Jaunzemes disciplinārlietas pārbaudi. Ministrs atzīmēja, ka pārbaudē ir "dažas lietas, kas ir pārbaudītas un tur ir skaidra situācija", bet vienlaikus Ašeradens lūdzis vēl "pāris skaidrojumus" no atbildīgajiem dienestiem.

Saņemot prasītos skaidrojumus, Ašeradens lēmumu šajā sakarā varētu pieņemt nākamnedēļ.

Latvijas Radio piektdien sazinājās ar Jaunzemi, lai noskaidrotu, kā noritēja tikšanās, taču Jaunzeme atklāja, ka ar Ašeradenu ir vienojušies nesniegt plašākus komentārus par abu sarunu. 

KONTEKSTS:

Iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") 2022. gada septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. Finanšu ministrija (FM) skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

Oktobrī par mēnesi tika pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude. Pēc tam termiņš tika pagarināts vēl līdz 15. decembrim

FM bija iecerējusi Jaunzemi rotēt uz FM Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatu. FM iepriekš komentēja, ka Jaunzemes rotācija nekādā veidā nav saistīta ar disciplinārlietu, bet viņa esot piemērota vakantajam amatam. Taču iepriekšējā valdība 2022. gada izskaņā atlika jautājumu par Jaunzemes pārcelšanu.

No amata atstādinātā Jaunzeme ir pārliecināta, ka atgriezīsies VID ģenerāldirektores amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti