Dienas notikumu apskats

Sestdien Katalonijā atzīmēs gadskārtu kopš neatkarības deklarācijas pasludināšanas

Dienas notikumu apskats

Merkele vairs nekandidēs uz kancleres amatu; pēc 2 gadiem aizies no politikas pavisam

«Expo» izstādes sāgā tiesa noraida valsts lūgumu arestēt 400 tūkstošus eiro

«Expo» izstādes lietā tiesa noraida valsts lūgumu arestēt 400 000 eiro

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmdien, 29.oktobrī, noraidīja Ekonomikas ministrijas lūgumu par 400 000 eiro arestu krimināllietā, kurā par piesavināšanos lielā apmērā apsūdzēts uzņēmējs, festivāla «Positivus» rīkotājs Ģirts Majors. Lieta saistīta ar Latvijas nepiedalīšanos starptautiskajā izstādē «ExpoMilano2015» - valsts iztērēja vairāk nekā miljonu eiro, bet izstādē tā arī nepiedalījās. Tomēr pēc būtības krimināllieta vēl nav skatīta.

2015. gada sākumā valdība lēma, ka tomēr nepiedalīsies togad Milānā notiekošajā izstādē «Expo», jo dalības izmaksas esot neadekvāti augušas. Taču arī nepiedaloties Latvijas budžetam sākotnējā gatavošanās izmaksāja dārgi.

Ekonomikas ministrija tolaik konstatēja, ka par daļu darbiem ir maksāts vairākkārt, esot veikta samaksa par nenotikušiem darbiem, konstatētas «uzpūstas» cenas, piemēram, par interneta lapas izveidi samaksājot vairākus desmitus tūkstošus eiro, bet par 30 000 pētot, kur izstādes laikā dzīvot. Atslēgas persona bija komandītsabiedrības «Expo 2015» pārstāvis Ģirts Majors, kam nu jāsēž tiesas solā.

«Expo» sāgā ir arī civiltiesisks strīds – komandītsabiedrība prasa Ekonomikas ministriju atdot kā bankas garantiju aizturētos vairāk nekā 300 tūkstošus eiro, kas ar bankas procentiem izauguši līdz 400 tūkstošiem.

Savukārt ministrija pretprasībā grib pierādīt, ka Majors nelikumīgi iztērējis sākotnēji avansā izmaksātos 300 tūkstošus eiro.

Divas instances līdz šim gan nostājušās Majora pusē, pasakot, ka ar saņemto avansu varēja atdot aizdevumu, ko bija saņēmusi komandītsabiedrība.

Civillietā runājot arī par to, vai par iztērēto miljonu tiešām padarīts viss nolīgtais.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa tikai pavasarī pēc būtības vērtēs, vai Majors pareizi rīkojās ar saņemto vairāku simtu tūkstošu eiro avansu.

Ekonomikas ministrijas Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Haralds Skarbnieks ir pārliecināts, ka ministrija ir cietusī.

Jau patlaban paredzams, ka «Expo 2015» vārdu tiesās dzirdēsim vēl vairākus gadus.

Latvijas nepiedalīšanās izstādē, bet miljona iztērēšana savulaik maksāja amatus vairākām augsta ranga amatpersonām Ekonomikas ministrijā. Tolaik ekonomikas ministre bija Dana Reizniece-Ozola no Zaļo un  Zemnieku savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti