Panorāma

«Saskaņas» ziedotājam darījumi ar ārzonu kompānijām

Panorāma

Iesniedz likumprojektu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

Uz Eiropas Parlamentu startēs 16 partijas

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā startē 16 partijas

Ceturtdien, 21. martā, noslēdzās sarakstu pieņemšana maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, tajās dalību pieteikušas 16 partijas. Tas ir tikpat, cik aizvadītajās Saeimas vēlēšanās un vairāk nekā pirms pieciem gadiem notikušajās Eiroparlamenta vēlēšanās.    

Kopumā Eiropas Parlamenta vēlēšanās par astoņiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Ceturtdien no rīta savu sarakstu iesniedza partija “KPV LV”, piesakot 16 kandidātus un solot panākt vienlīdzīgus pozitīvus dzīves apstākļus visiem Eiropas Savienības iedzīvotājiem. Saraksta līderis ir Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens.

Kā pēdējie savu sarakstu iesniedza nesen reģistrētā partija “Jaunā Saskaņa”, kura sola cīnīties par pilsoņu labklājību. Saraksta līderis ir Juris Žuravļovs, bet tālāk seko Jānis Kuzins un Andrejs Ņilovs.

Iepriekš Eiropas Parlamenta vēlēšanām sarakstus iepriekš pieteica "Attīstībai/Par!", "Progresīvie""Saskaņa"Rīcības partijaCentra partija"Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un Zaļo un Zemnieku savienība, partija “Atmoda” un Latvijas Krievu savienība, kā arī “Latviešu nacionālisti”,  Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Jaunā konservatīvā partija.

Ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē.

KONTEKSTS:

Partijas un partiju apvienības no 6. marta līdz 21. martam var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus EP vēlēšanām. Tās notiks šā gada 25. maijā, un no Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti. Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti