Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieteikts piektais kandidātu saraksts - Centra partija

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) šodien Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām tika iesniegts piektais deputātu kandidātu saraksts, kuru iesniedza Centra partija. Kandidātu sarakstā pieteikti 15 kandidāti, informēja CVK.

Starp tiem ir arī Vācijas Bundestāga deputāts Valdemārs Herdts. (Waldemar Herdt). Viņš Vācijas parlamentā ir ievēlēts no eiroskeptiskās "Alternatīva Vācijai" partijas.

Ar pirmo numuru sarakstā ir Latvijas Nākotnes pētījumu institūta valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš. Tad sarkastā ir Herds un viņiem seko SIA "OSTB" valdes priekšsēdētājs Aigars Bitāns.

Līdz ar to pašlaik EP vēlēšanām iesniegti pieci kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikts 71 kandidāts. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām turpināsies arī nākamajā nedēļā. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena būs 21. marts.

Iesniegt kandidātu sarakstus EP vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē. 

No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Piekļuve CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai līdz šim izsniegta jau 16 partiju un partiju apvienību pārstāvjiem. CVK informā, ka 2014. gada EP vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu. Pirmdien, 18. martā, kandidātu sarakstu iesniegšanu pieteikusi "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība.

Līdz šim kandidātu sarakstus iesnieguša "Attīstībai/Par", "Progresīvie", "Saskaņa" un Rīcības partija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt