Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Juri Pūci par vēlēšanu rezultātiem

Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Filipu Rajevski par vēlēšanu rezultātiem V

Telefonintervija ar Raivi Dzintaru par vēlēšanu rezultātiem

Dzintars: Riņķa dancis solījumu īstenošanā būs ilgs un nogurdinošs

Par Saeimas vēlēšanu rezultātiem gandarīta nevar būt neviena no līdzšinējās koalīcijas partijām. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars, prognozējot, ka "riņķa dancis" vēlētājiem doto solījumu īstenošanā būs ilgs un nogurdinošs.

"Lai kādai no partijām izdotos realizēt to, ko tā ir iecerējusi, tai ir ne tikai jāiet uz kompromisiem, būs jāiet uz ļoti daudziem kompromisiem, daudzām sarunām. Būs jāspēj vienoties. Un, ņemot vērā to, cik daudz ir partiju ar salīdzinoši līdzīgu balsu skaitu, tad ir redzams, ka tas riņķa dancis sarunās būs ilgs un nogurdinošs," teica Dzintars.

Pēc viņa teiktā, saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem Nacionālā apvienība (NA) parlamenta vēlēšanās ieguvusi piekto pozīciju. Tiesa, vēlētāju atbalsts NA būtiski neatšķiras no tā, kāds ir citiem politiskajiem spēkiem, par kuriem nobalsoja vairāk vēlētāju.

"Ir citi līderi, kam dots lielāks mandāts. Mēs būsim gatavi ar katru partiju tikties, runāt, uzklausīt, izstāstīt savas prioritātes, savu redzējumu.

Bet šobrīd nebūs kaut kādu izmisīgu soļu, mēģinājumu ļoti ātri vienam vai otram atbildēt. Jo skaidrs, ka pašlaik taustīšanās no visām pusēm būs ar zināmu piesardzību," teica Dzintars.

Viņš lēsa, ka politiskie spēki pēc vēlēšanām vispirms skatīsies, kuri to kandidāti ir ievēlēti nākamajā Saeimā, kādi ir jauno spēku samēri komandā. "Jo deputātu sastāvs, protams, atstāj kaut kādu iespaidu uz organizāciju, un, kamēr pašas organizācijas sapratīs to, ko viņas vēlas, paies kaut kāds laiks," teica Dzintars.

KONTEKSTS:

13.Saeimas vēlēšanās 5% barjeru pārvarēja un parlamentā ievēlētas septiņas partijas un partiju apvienības, liecina CVK provizoriskie vēlēšanu rezultāti par balsojumu 1057  no kopumā 1078 iecirkņiem. Vēlēšanās uzvarējusi "Saskaņa", nākamie ir jaunpienācēji – "KPV LV", Jaunā konservatīvā partija un "Attīstībai/Par!".

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti