Nacionālo apvienību turpinās vadīt Raivis Dzintars

Svētdien, 10. decembrī, Nacionālā apvienība (NA) ikgadējā kongresā par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raivis Dzintars, ievēlēts arī jauns valdes sastāvs, informēja partijā. Arī pēc palikšanas Saeimas opozīcijā apvienība uzskata, ka kļūst tikai stiprāka. Svētdien kongresā līdztekus vadības vēlēšanām notika arī diskusijas par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.    

Partijas vadītājs nemainās

Saskaņā ar NA statūtiem kongresā ievēlēts jauns partijas valdes sastāvs un valdes priekšsēdētājs, kā arī ētikas un revīzijas komisiju pārstāvji. 

Dzintaru atbalstīja 229 biedri, bet 30 bija pret. 

Jaunajā partijas valdē strādās: Dzintars, Ināra Mūrniece, Ilze Indriksone, Uģis Mitrevics, Jānis Vitenbergs, Nauris Puntulis, Jānis Grasbergs, Edgars Kristaps Rupeiks, Roberts Zīle, Artūrs Butāns, Rihards Kols, Jānis Dombrava, Ģirts Lapiņš, Dainis Locis, Andris Čuda, Jānis Eglīts un Imants Parādnieks. 

Atklājot kongresu, Dzintars norādīja, ka Latvijas kā nacionālas valsts pastāvēšanai mests izaicinājums, ko rada kā ārēji apstākļi, tā arī norises Latvijas politikā. Viņš atgādināja, ka partijas saknes sniedzas līdz pat Latvijas Nacionālās neatkarības kustībai (LNNK), un "līdzīgi tās misijai atmodas laikā, šobrīd NA atbildība ir būt nacionālo interešu sardzē". 

Cer, ka nonākšana opozīcijā spēcinās

Pēc 12 gadiem koalīcijā NA šoruden nonāca opozīcijā. Partijas ikgadējā kongresā no tribīnes izskanēja, ka tas partiju padarīs tikai spēcīgāku. Politiskajiem konkurentiem valdībā kritika netika žēlota. 

Raivis Dzintars par partiju
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

"Vai degsme un pārliecība par latvisku Latviju ir "Jaunā Vienotība"? Partija, kas pati ar savām rokām gāza valdību un to uzstutēja uz jaunkomunistu balsīm," pauda Dzintars. 

Savukārt Mūrniece sacīja: "Neizskatās, ka [Evikas] Siliņas valdība būtu spējīga formulēt valsts stratēģisko attīstību, un tā vietā, lai mērķtiecīgi strādātu, valdība plivinās gaisā."

Atklāj kandidātus Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Tāpat, kā jau paredzēts, NA kongresā atklāja kandidātu sarakstu nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. 

NA vēlēšanu sarakstā būs 18 kandidāti: eiroparlamentārietis Roberts Zīle, Saeimas deputāti Ināra Mūrniece, Rihards Kols, Edvīns Šnore, Ilze Indriksone, Jānis Grasbergs, bijušais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Rēzeknes novada domes deputāte Ērika Teirumnieka, Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš, Balvu novada domes deputāte Aija Mežale, Dienvidkurzemes novada domes deputāts Andris Jankovskis, Jelgavas novada domes deputāts Oskars Cīrulis, Saldus novada domes deputāts Roberts Sipenieks, Rēzeknes domes deputāts Jāzeps Korsaks, NA Rīgas nodaļas vadītājs Ģirts Lapiņš, uzņēmējs Andris Čuda, NA jaunatnes organizācijas pārstāvji Roberts Ozols un Atis Gridjuško. 

Zīle pauda: "Būsim nacionālo interešu sardzē, nevis Briseles pārstāvniecība Latvijā, kā daži no mūsu konkurentiem uztver savu politisko misiju."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti