Dziedātājs Ralfs Eilands kļūst par šī gada «Eiropas cilvēku Latvijā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Kustība Latvijā rīkotajā sabiedrības balsojumā par gada "Eiropas cilvēku Latvijā" 2019. gada 20. decembrī atzīts pilsoniski aktīvais dziedātājs Ralfs Eilands. Šī gada balsojuma uzvarētāju paziņoja Valsts prezidents Egils Levits, medijus informē prezidenta preses dienests. "Eiropas cilvēka Latvijā" tituls nu jau 22 gadu pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Par Ralfu Eilandu balsotāji raksta: “Radošs, sabiedriski aktīvs, stingra nostāja. Būt populāram, bet atļauties izteikt nepopulārus viedokļus. Fantastisks cilvēks, kurš nebaidās nedz paust savu viedokli, nedz no tā, ko ir paudis. Pārstāv demokrātiju un visus cilvēkus, kuri sevi nespēj aizstāvēt!

Kvalitatīvi informatīvi raidījumi, mudinot kritiski izvērtēt mediju saturu, domāt līdzi, būt zinošiem. Viņš nekad nepūš pīlītes! Eiropieša cienīgs pasaules redzējums, pozitīvas sociālas aktivitātes, spilgts, talantīgs dziedātājs. Spilgts piemērs jauniešiem, kā iet pretim sapņiem un cīnīties par taisnību. 

Ralfs iedvesmo darīt vairāk un tiekties uz pārmaiņām. Publiskās telpas aktīvists, kurš runā par tēmām, par ko citi vīpsnā un neuzdrošinās “pacelt gaismā”. Ralfs iedvesmo!

Ralfs man simbolizē jauno Latvijas paaudzi – mūsdienīgu, talantīgu, ar plašu redzesloku un savu viedokli. Īsts Eiropietis.

Ikdienā popularizē Eiropas vērtības – mieru, dažādību un draudzību. Ralfam piemīt Pasaules domāšanas impulss. Jauns, drosmīgs cilvēks, kas nebaidās būt pilsoniski aktīvs un paust savu viedokli daudzos LV sabiedrībai pagaidām sensitīvos jautājumos.”

Eiropas Kustība Latvijā savā mājaslapā informē, ka starp balsojuma trīs finālistiem bija arī sarunu festivāla "Lampa" direktore un fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" izpilddirektore Ieva Morica un filmas "Dvēseļu putenis" galvenā varoņa lomas atveidotājs, Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas vēstnieks Oto Brantevics.

Valsts prezidents Egils Levits "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" apbalvošanas ceremonijā 20. decembrī nosauca titula ieguvēju:

"Manās acīs visi trīs finālisti ir vienvērtīgi, taču izšķirošs ir sabiedriskais balsojums. Tādēļ man tagad ir šis atbildīgais brīdis paziņot laureātu, un tas ir Ralfs Eilands!"

Egils Levits par Ralfu Eilandu arī stāstīja:

"Trešais finālists Ralfs Eilands plaši pazīstams Latvijā kā sabiedriski un pilsoniski aktīvs dziedātājs.

Papildus mūziķa dotībām Ralfa īpašais talants ir saprotamā valodā un veidā uzrunāt Latvijas jauniešus par Eiropas vērtībām. Būt autoritātei laikā, kad tradicionālās autoritātes zaudē savas pozīcijas.

Būt populāram, bet atļauties izteikt nepopulārus viedokļus. Ralfa aicinājums šogad jauniešiem piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās bija ļoti svarīgs – tur, Briselē, ar Latvijas politiķu līdzdalību tiek pieņemti lēmumi, kas vēl daudzus gadus ietekmēs dzīvi Latvijā. Šī procesa rezultāts, protams, atspēlēsies mums visiem neatkarīgi no tā, vai tas būs pozitīvs vai negatīvs, tādēļ labāk iestāties, nepalikt malā. Ralfs arī pats noteikti vēl ilgi ietekmēs sabiedrisko domu Latvijā, tādēļ man būs jāatrod laiks nākamā gada sākumā uzaicināt viņu uz Rīgas pili, lai pārrunātu šīs interesantās tēmas, kāds varētu būt mūsu pienesums Eiropai."

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele savā "Twitter" kontā dalījās ar ziņu:

Iepriekš "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu ieguvuši

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti