Dzelzceļa vadība turpina tiesāties ar Valodas centru Jelgavas stacijas uzrakstu dēļ

Valstij piederošā „Latvijas dzelzceļa” valdes locekļi turpina tiesāties ar Valsts valodas centru par sodu saistībā ar Jelgavas dzelzceļa stacijā izvietotajiem uzrakstiem angļu un krievu valodās.

Edvīns Bērziņš: LDz turpina tiesāties ar Valodas centru Jelgavas stacijas uzrakstu dēļMadara Fridrihsone
  Lēmumu par „Latvijas dzelzceļa” valdes locekļu saukšanu pie administratīvās atbildības Valsts valodas centrs pieņēma šā gada sākumā, taču visi valdes locekļi šo lēmumu ir apstrīdējuši administratīvajā tiesā.

  „Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš, kura sūdzību par Valsts valodas centra lēmumu plānots izskatīt nākamā gada janvārī, cer, ka tieši administratīvā tiesa varētu izlemt, kā pareizi interpretējama Valsts valodas likuma norma, kas regulē informatīvo uzrakstu izvietošanu svešvalodās.  

  “Mēs labprātīgi izpildām visus normatīvos aktus, kas valstī tiek pieņemti - gan likumi, gan ir gan Ministru kabineta noteikumi.  Gribētu teikt, ka šeit nav viennozīmīgi interpretējama šī norma, un šinī gadījumā mēs arī skatāmies, kā varam lūgt, lai šo  normu precizē,” skaidroja Bērziņš.  

  “Galvenais - mēs kā valsts kapitālsabiedrību svēti uzskatām, ka valsts valoda ir valsts valoda, visi normatīvi ir jāievēro, un mēs to darām. Bet šeit tāda situācija izveidojusies, kurā normatīvajos aktos ir kaut kāda veida plankumi, un skatījums uz izpildi mums šinī gadījumā atšķīrās,” norādīja Bērziņš.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti