Dienas notikumu apskats

Meja kritizē Trampu par dalīšanos ar musulmaņiem neglaimojošiem video

Dienas notikumu apskats

Šulcs kritizē Merkeles partiju, sola lielāku skaidrību pēc sociāldemokrātu kongresa

Kurzemē joprojām saglabājas augsts ūdens līmenis

Durbes upē ūdens līmenis samazinās, taču aizvien paliek augsts

Lai arī upēs ūdens līmenis ir krities un situācija daudzviet stabilizējusies, Kurzemē joprojām saglabājas augsts ūdens līmenis. Ir applūduši māju pagrabi, gājēju pastaigu laipas atpūtas vietās, nerunājot par slapjajiem labības laukiem. Regulāri mēdz applūst Durbes upe, kas arī šajā reizē izgāja no krastiem. Cilvēki atceras, ka vēl iespaidīgāki plūdi bijuši 1980. gadā.

Piektdien, 1. decembrī, Durbes upe jau tek rāmāk, drīzāk var dzirdēt, kā ūdens pil no tilta. Labi var saskatīt, ka ūdens ir aizplūdis, bet vēl pirms divām dienām Mežainē esot bijuši iespaidīgi skati, un cilvēki nav varējuši tikt pāri tiltam, stāsta Ausma Ozola.

„Šeit, kur ir tās ielejas, kur vecupe, te nevarēja tikt pāri. Kaimiņiene strādā domē, jāiet pie darba - pāri tikt nevar. Beigās paņēma tēva zābakus. Izrādās, ka tie bija cauri, tad aptinās ar plēvēm un atnāca pie manis. Kājas vienalga bija slapjas, bet zina, kā ir, kad pie darba jāiet," norādīja Ozola.

Viņa Mežainē dzīvo 50 gadus, savulaik strādājusi kā mežsargs. Viņa rāda albumu, kur ieliktas gan krāsainas fotogrāfijas no 2012. gada februāra plūdiem, gan melnbaltas no 1980. gada decembra.

„Abās pusēs mums ir lieli krasti. Tad no viena krasta līdz otram bija kā jūra. Vienīgi tilta gals mazliet palika ārā. Tagad no tilta apakšas trūka metrs," stāsta Ozola.

Labi, ka ir uzsnidzis slapjš sniegs, nosaka Grobiņas HES dežurants Vilis Puže, jo tad plūdu draudi samazinās. Viņš stāsta, ka pirmo reizi nācies atvērt aizvarus, taču mazā Ālandes upe joprojām bango.

„Pirmo reizi desmit gadu laikā bija jāver aizvari vaļā. Atvērām uz divām dienām par 7%. Daudz jau nevar vērt vaļā, jo lejā var applūst Liepājas lidosta. Mums ir jāsazinās ar lidostas glābšanas dienestu, var vai nevar vērt vaļā. ”

Pašlaik Grobiņā pie HES situācija ir stabila. Aptuveni par 30 – 40 centimetriem pacēlies arī ūdens līmenis Liepājā, atpūtas vietā Beberliņi, kur applūdušas gājēju laipas. Māju pamati un siltumnīcas vietām guļ ūdenī arī netālu esošajā Šķēdē. Cilvēki stāsta par applūdušiem pagrabiem un augstiem gruntsūdeņiem daudzviet Kurzemē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt