Panorāma

Atvienošanās no BRELL tīkla – tehnisks jautājums

Panorāma

Panorāma

VDD rosina apsūdzēt bijušo Rīgas domnieku

Drošības dienests rosina apsūdzēt bijušo Rīgas domnieku Pankratovu par nacionāla naida izraisīšanu pret ukraiņiem

Valsts drošības dienests (VDD) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt bijušo Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu par nacionāla naida un nesaticības izraisīšanu pret ukraiņiem un bēgļiem no Ukrainas, ziņo aģentūra LETA.

Neminot personas vārdu, VDD informēja, ka šā gada 13. decembrī dienests rosināja prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni par darbībām, kas ir vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, kā arī par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu.

Kriminālprocess pret minēto personu tika uzsākts šā gada 29. jūlijā, un izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, kas apliecina, ka šī persona vairākos Krievijas agresīvās propagandas mērķiem izmantotajos informācijas resursos nākusi klajā ar izteikumiem, kuri provocē naidu un nesaticību pret ukraiņiem un bēgļiem no Ukrainas. 

Tāpat izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka šī persona ir nodrošinājusi saimnieciskos resursus personai, kura ir iekļauta to personu sarakstā, pret kurām Eiropas Savienība ir noteikusi sankcijas par Ukrainas teritoriālās vienotības, suverenitātes un neatkarības graušanu.

Ņemot vērā izmeklēšanas gaitā noskaidrotos apstākļus un iegūto pierādījumu kopumu, VDD ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret minēto personu par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja to izdarījusi personu grupa vai valsts amatpersona, vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu. Par šādu krimināllikuma pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat VDD pret minēto personu rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu par Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju vai par Latvijas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu. Par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Prokuroram lēmums par saukšanu pie kriminālatbildības jāpieņem 10 dienu laikā. 

Latvijas Republikas prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka norādīja: “15. decembrī prokuratūrā ir saņemti krimināllietas materiāli kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu personu, par to, ka viņa veica darbības, kas ir vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, kā arī par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu.”

Aģentūra LETA rakstīja, ka VDD Pankratovu aizturēja vasarā un 1. augustā tiesa viņam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, kas joprojām ir spēkā.

Raidījums "TV3 ziņas" iepriekš vēstīja, ka Pankratovs 17. jūlijā apmeklējis Krievijas okupētās pilsētas Ukrainas Zaporižjes apgabalā. Kremļa propagandas kanālā "Vesti.ru" publicētajā sižetā redzams, ka Pankratovs piedalījies okupācijas varas ieceltās vadības preses konferencē, kurā it kā starptautiskie mediji tiek informēti par referendumu par okupēto pilsētu pievienošanu Krievijai.

1969. gadā dzimušais Pankratovs 2009. gadā ievēlēts Rīgas domē no partiju apvienības "Saskaņas centrs" un pašvaldībā sabijis vairākus gadus. 2018. gadā viņš kandidējis 13. Saeimas vēlēšanās "Par alternatīvu" sarakstā, bet 2019. gadā kandidējis Eiropas Parlamenta vēlēšanās Rīcības partijas sarakstā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Pankratovs kopā ar Veru Pankratovu darbojas 2006. gadā reģistrētajā biedrībā "Latvijas krievu pasaule". Pirms vairākiem gadiem viņš darbojies biedrībā "Apvienība pret nacismu".

Aģentūras LETA arhīvs arī liecina, ka Pankratovs, piemēram, 2015. gadā kā toreizējais Rīgas domes deputāts devās komandējumā uz Maskavu. Toreiz Rīgas mēram adresētajā pārskatā par komandējumu Pankratovs norādījis, ka komandējuma laikā notika tikšanās ar Maskavas valdības ministru, Maskavas Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta vadītāju Sergeju Čereminu, tika pārrunāta sadarbība par Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.–2017. gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanu, kā arī Rīgas pilsētas popularizēšanu Maskavā.

Toreiz Rīgas domes opozīcija aģentūrai LETA norādīja, ka Pankratovs uz Maskavu par nodokļu maksātāju naudu komandējumos dodoties regulāri, šādi apšaubot darba vizīšu lietderību. Tāpat pausta neizpratne, kādēļ tikties ar Maskavas valdības pārstāvjiem tiek komandēts viens no "ierindas deputātiem", nevis kāds no vadības.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti