Kultūršoks

Kultūršoks: „Valdība apstiprina jauno izglītības standartu. Ko tas nozīmē skolām?”

Kultūršoks

Kultūršoks: «Vai VNĪ apmānījuši Rakstniecības un mūzikas muzeju?»

Kultūršoks: „ANO migrācijas deklarācija – atbalstīt vai noraidīt?”

Disidentes Lasmanes-Doroņinas paraksts pret ANO migrācijas paktu pievienots bez piekrišanas

Atklātajā vēstule, kurā valsts augstas amatpersonas tiek aicinātas iestāties pret ANO dokumentu „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”, latviešu disidentes Lidijas Lasmanes-Doroņinas paraksts pievienots bez viņas piekrišanas, ziņo LTV raidījums “Kultūršoks”.

Kustību pret ANO migrācijas paktu iekustināja pazīstamu, sabiedrībā cienītu, lielākoties kultūras cilvēku parakstīta vēstule, kas publicēta portālā „Ģimene, tauta, valsts”.

Taču LTV raidījumam tapa zināms, ka ne visi cilvēki, kuru vārdi ir parakstītāju sarakstā, tiešām ir parakstījuši šo vēstuli. Lidijas Lasmanes-Doriņinas parakstu tai pievienojis pazīstamais grupas “Helsinki-86” dalībnieks, disidents Jānis Rožkalns, nesaņemot viņas piekrišanu.

"Es jau viņu sarāju," telefonsarunā raidījumam teica Lasmane-Doroņina.

Apzinot vairāk nekā desmit vēstules parakstītājus, šis bija vienīgais gadījums, kad kāds no viņiem savu vārdu parakstam nebija ļāvis izmantot. Tiesa, vairāki no aptaujātajiem atzina, ka ar ANO dokumentu nav iepazinušies. Daži nebija iedziļinājušies arī pašas vēstules tekstā, bet pauda, ka iestājās „pret migrāciju”.

Dzejniece Māra Zālīte uzsver, ka piedāvāt apstiprināšanai Ministru kabinetā un Saeimā dokumentu, kas nav iztulkots latviešu valodā un nav izdiskutēts sabiedrībā, ir necieņa pret Latvijas valsti. Tiesa, jau nedēļu ANO migrācijas pakta teksts latviešu valodā ir atrodams Ārlietu ministrijas mājaslapā

KONTEKSTS:

Līdzīgi kā citās valstīs Latvijā asas diskusijas raisīja ANO dokuments „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”. Portālā "Manabalss.lv" tika sāktas parakstu vākšanas gan par, gan pret Latvijas atbalstu šim dokumentam.

Valdība paziņoja, ka par ANO migrācijas pakta apstiprināšanu lems pēc Saeimas balsojuma, kurā vēlāk atbalstīts aicinājums nepievienoties šim starptautiskajam dokumentam. 

10. un 11. decembrī par šo paktu ir paredzēta galīgā vienošanās ANO konferencē Marokas pilsētā Marakešā. Tajā piedalīsies valstis, kas nacionālā līmenī lēmušas pievienoties ANO migrācijas kompaktam jeb deklarācijai.

5 komentāri
Kristaps Ozols
Jebkurš var iepazīties ar šo migrācijas paktu un to vislabāk raksturo tā 23 izvirzīties uzdevumi, kuri viennozīmīgi liecina, ka šī pakta mērķis ir veicināt pēc iespējas lielāku migrāciju, nodrošināt pēc iespējas vieglāk migrantiem ierasties svešās valstīs, kā arī nodrošināt migrantiem dažāda veida atbalstu to migrācijā. Tie, kas runā, ka šis pakts ir tikai par legālu migrāciju ir totāli meļi - tas ir par migrācijas eskalāciju. www.un.org/pga/72/wp-content/uploads/sites/51/2018/07/migration.pdf Piemēram: (5) Enhance availability and flexibility of pathways for regular migration (15) Provide access to basic services for migrants (16) Empower migrants and societies to realize full inclusion and social cohesion (18) Invest in skills development and facilitate... u.c. Garākam komentāram nav vietas, bet īsumā - migrantiem ir jānodrošina viss - pamatvajadzības, izglītība, sociālas garantijas, utt.
Valdis Bērziņš
Normunds Kārkliņš ir lielisks paraugs ANO migrācijas pakta pretinieku melīgumam un stulbumam. ANO migrācijas pakts ir pret nelegālu migrāciju. Tas nozīmē, ka visi, ka balsoja pret to ir par nelegālu migrāciju. Lieki piebilst, ka Normunds Kārkliņš izplata idiota cienīgus melus - tam nav nekāda sakara ar zaļajiem cilvēciņiem. Igaunija un Lietuva šo paktu parakstīja, jo ir putinisti? Nesmīdiniet manas zeķes LOL
Anonīms lietotājs 22483
Būsim godīgi, šo veco cilvēku izmanto daudzi. Arī Sabiedriskie mediji, kuriem ienāca prātā uztaisīt drausmīgi uz nerviem krītošo reklāmu ar viņu "Es esmu Latvija" un tad drillēt to tik bieži, ka šī nabaga seniore un tas bēbis, kas saka kaut ko nesaprotamu, izraisa alerģiskas reakcijas. Savukārt, tā saucamā inteliģence un tās parakstītās vēstules uz saprātīgiem cilvēkiem mēdz iedarboties ar pretēju efektu, sevišķi, tās, ko parakstījusi M. Zālīte, jo viņa ir parakstījusi visādas muļķības, ieskaitot aicinājumu atbrīvot Haritonovu. Un neko nav mācījusies. Turpina parakstīt, nelasot dokumentus, par vai pret kuriem parakstās. Vai arī .... demonstrē nespēju lasīto uztvert un izprast, kas jau trakāk, ņemot vērā, ka viņa raksta pati.
Normunds Kārkliņš
Šis balsojums pārādīja, kas ir prokremlists saeimā. ANO kompakts dos iespēju kremlim iepludināt zaļos cilvēciņus bez jebkādas aizķeršanās. Būtībā Latvijas PSR notika viss tas, ko paredz ANO kompakts. Atgadināšu, ka kaut kādu 30 gadu laikā Latvijā ieplūda ap vienu miljonu PSRS kolonistu un latvieši Latvijā palika tikai ap 52% no iedzīvotāju skaita. ANO un Krievija grib atkārtot šo genocīdu pret latviešu tautu.
Normunds Kārkliņš
Pati kultūršoka pārstāve Latvijas radio Krustpunktā izplatīja fake news par balsojumu saeimā. It kā NA esot balsojusi kopā ar putinistiem. Patiesībā kopā ar putinistiem balsoja attīstībai/par un vienotība.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti