Vāc parakstus gan par, gan pret pievienošanos ANO migrācijas paktam

Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" vāc parakstus gan par, gan pret Saeimas atbalstu ANO migrācijas paktam. Tāpat teju 50 sabiedrībā pazīstami dažādu nozaru pārstāvji bažās par dokumenta ietekmi uz valsti nosūtījuši vēstuli Ministru kabinetam un Saeimai, aicinot iestāties pret paktu.

Pakta apstiprināšanas pretinieku iniciatīvu parakstījis 961 cilvēks. Iniciatīvas autors Toms Spila uzskata, ka ANO globālās migrācijas līgums paredz "legalizēt migrāciju" Eiropā un šis nolīgums veicinās migrantu pieplūdumu, kas ir apdraudējums valsts suverenitātei un kultūrai.

Tam piekrīt arī tādi sabiedrībā pazīstami cilvēki kā Lidija Lasmane-Doroņina, Zigmars Liepiņš, Džemma Skulme un Alvis Hermanis, kuri parakstījuši kopīgu vēstuli valsts vadībai. Vēstulē viņi norāda uz pamatotām aizdomām, ka pakts apdraud Latvijas suverenitāti valsts robežu, migrācijas, ārpolitikas un cilvēktiesību jautājumos, jo nacionālo valstu tiesības lemt par savu imigrācijas politiku tiek pamazām pārnestas uz „starptautisko sadarbību un globālo partnerību”.

Vēstules autori saredz, ka starptautiskais dokuments paredzēts kā juridiskais pamats parakstījušo valstu jaunas likumdošanas izstrādāšanā. Viņuprāt, paktā nepietiekami runāts par nelegālo imigrāciju, kā arī migrācija atspoguļota vienpusīgi. Tāpat cilvēki bažījās, ka mediju pārstāvjiem "mācīs" rakstīt tikai labas lietas par migrantiem, kā arī politiskajām partijām, kas būs pret migrāciju, varētu atņemt finansējumu.

Baiba Rubesa par ANO Migrācijas paktu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Manabalss.lv" iniciatīvu par atbalstu paktam iesniegusi Baiba Rubesa. Viņa atzīmē, ka pakta atbalstīšana nepieciešama arī Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir imigranti kādā valstī, lai Latvija varētu aizsargāt savus pilsoņus pret diskrimināciju un negodīgām darba devēju praksēm. "Bez tā mēs zaudējam spēku aizsargāt savus pilsoņus," saka Rubesa. Viņa norāda, ka dokumentā pausto varēs ieviest, ņemot vērā katras valsts migrācijas politiku.

Pirmdien valdībā aiz slēgtām durvīm lemj par Latvijas oficiālo pozīciju par atbalsta paušanu ANO migrācijas paktam. Tā mērķis ir uzlabot migrantu cilvēktiesību ievērošanu, un, to apstiprinot, dalībvalstis apņemas uzlabot migrācijas procedūras.

Jau pēc nepilnas nedēļas 10. un 11. decembrī par šo paktu ir paredzēta galīgā vienošanās ANO konferencē Marokas pilsētā Marakešā.

Šo paktu iepriekš nav atbalstījušas un Marokas konferenci neapmeklēs ASV, Austrija, Austrālija, Bulgārija, Čehija, Ungārija, Izraēla un vēl citas valstis. Vācijas valdība paktu ir atbalstījusi, tāpat arī mūsu kaimiņvalsts Igaunija, bet Lietuvā vēl notiek debates.

"Providus" pētniece Agnese Lāce iepriekš norādījusi, ka pakta neparakstīšana varētu atstāt negatīvu iespaidu uz Latvijas reputāciju. Tāpat viņa kopā ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieku Mārtiņu Hiršu "Melu detektorā" palīdzējusi skaidrot, vai politiskās partijas un Saeimas deputāti saka taisnību par paktu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt