Panorāma

I. Znotiņu virza uz otro termiņu FID priekšnieces amatā

Panorāma

Panorāma

Saeimas komisija vienbalsīgi atbalsta M. Bondara izdošanu

Deputāts Bondars pārtrauks vadīt Budžeta komisiju un nekandidēs 14. Saeimas vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc Ģenerālprokuratūras lēmuma prasīt Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (“Attīstībai/Par!”) izdošanu kriminālvajāšanai viņš paziņoja par atkāpšanos no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un lēmumu nekandidēt 14. Saeimas vēlēšanās.

Otrdien preses konferencē Bondars medijiem norādīja, ka lēmumu atkāpties no Saeimas komisijas vadītāja amata pieņēmis, jo “nevar likt šo komisiju zem spiediena”. 

Savukārt lēmumu nekandidēt 14. Saeimas vēlēšanās deputāts Bondars pieņēmis, lai viņa kolēģiem no partiju apvienības “Attīstībai/Par!” “nebūtu jādomā par viņu”, strādājot tālāk. 

Savus kolēģus par lēmumiem Bondars ir informējis. 

Vienlaikus politiķis uzsvēra, ka nenoliks 13. Saeimas deputāta mandātu. Ja Saeima piekrīt izdot deputātu kriminālvajāšanai, viņš var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi. Preses konferences laikā Bondars vairākkārt pauda savu uzskatu, ka neko nelikumīgu nav darījis, bet savu lēmumu pamato ar "Attīstībai/Par!" interesēm nedēļu pirms priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma.

"Šobrīd maniem kolēģiem nav jārunā par mani, bet par priekšvēlēšanu platformu. Saeimas deputāta mandātu gan es nenolikšu, jo tas dažiem liktu domāt, ka es varbūt pie kaut kā esmu vainīgs. Taču, kā jau es minēju, es ne pie kā vainīgs neesmu. Mandāta nolikšana četrus mēnešus pirms šīs Saeimas darbības beigām būtu vairāk populistisks, nevis praktisks un pareizs solis," sacīja Bondars.

Viņš uzskata, ka lieta ir politisks pasūtījums. "Vai šī lieta tika turēta uz plaukta, lai tagad izvilktu laukā priekšvēlēšanu laikā? Kāpēc tas notiek tagad un tā – vaicājiet prokuratūrai, es zinu, ka viņi, iespējams, neteiks, kā ir. Es savukārt uzskatu, ka neesmu vainīgs," sacīja Bondars.

Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju šāds Bondara solis jau bija sagaidāms

Jautāts, kurš varētu būt nākamais Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, Bondars norādīja, ka viņam prātā nāk parlamentārietis Vjačeslavs Dombrovskis, kurš arī ir šīs komisijas sastāvā un kurš nesen pievienojies "Attīstībai/Par!", tomēr, vai Dombrovskis nākamais ieņems šo amatu, vēl nav zināms.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra lūgusi Saeimu izdot kriminālvajāšanai deputātu Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”), ziņoja Latvijas Televīzija (LTV).

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 31. maijā jau vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu izdot kriminālvajāšanai Bondaru, taču par lēmumprojektu vēl būs jābalso Saeimai. 

LTV vēstīja, ka pieprasījums par izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar izmeklēšanu, kurā kopš 2018. gada Valsts policija centās noskaidrot, vai Bondara līgums ar sievu nav viltots. Šis līgums garantēja, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju lietā par zaudējumu nodarīšanu "Latvijas Krājbankai".

2020. gadā noslēdzās tiesvedība minētajā “Latvijas Krājbankas” lietā, un Bondaram līdzās vēl sešiem bijušajiem bankas valdes locekļiem noteikts solidārs pienākums samaksāt 15 miljonus eiro, kurus no tiem vēlējās piedzīt bankas maksātnespējas administrators "KPMG”.

Deputāts Bondars LTV norādīja, ka lieta, viņaprāt, esot politiski motivēta un par to liecinot virkne faktu, bet detalizētākus skaidrojums būšot otrdien preses konferencē.

Bondars Saeimā tika ievēlēts no apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta, un viņš šobrīd vada arī Saeimas Budžeta un finanšu komisiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti