Deputāti vērtēs ierosinājumu noteikt administratīvo atbildību par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas deputāti skatīs grozījumus Trauksmes celšanas likumā, kas paredz administratīvo atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu un nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam.

Likuma grozījumi paredz, ka par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam vai viņa radiniekam fiziskai personai piemēros naudas sodu no sešām līdz 140 naudas soda vienībām, amatpersonai – no astoņām līdz 140 naudas soda vienībām, bet juridiskai personai – no 14 līdz 2800 naudas soda vienībām. Savukārt par nepatiesu ziņu sniegšanu, izmantojot trauksmes cēlēja ziņojumu, piemēros naudas sodu no sešām līdz 140 naudas soda vienībām.

Administratīvās atbildības likumā noteikts, ka viena naudas soda vienība ir 5 eiro.

Par likuma grozījumu nodošanu komisijai balsoja 76 deputāti.

Trauksmes celšanas likums stājās spēkā 2019. gada 1. maijā.

Celt trauksmi var par korupciju, krāpšanu, amatpersonu bezdarbību, nolaidību vai ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, valsts naudas un mantas izšķērdēšanu, sabiedrības veselības, būvniecības, vides, pārtikas, darba drošības, sabiedriskās kārtības apdraudējumu, kā arī par cilvēktiesību pārkāpumiem, pārkāpumiem publisko iepirkumu jomā, finanšu un kapitāla tirgus sektorā un konkurences tiesību pārkāpumiem.

Likums paredz, ka ar brīdi, kad persona cēlusi trauksmi, tai un tās radiniekiem jānodrošina personu identitātes aizsardzība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti