Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi Aprūpes nodaļa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi Aprūpes nodaļa, kurā nodrošina pansionātiem un sociālās aprūpes centriem līdzvērtīgus pakalpojumus.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils slimnīcā ir 30 vietas cilvēkiem, kuri nespēj par sevi parūpēties.
  • Ja pakalpojums būs pieprasīts, plāno izveidot Aprūpes centru.
  • Atšķirībā no pansionātiem nodaļā ir darbinieks uz katriem diviem pacientiem.
  • Slimnīcā ideja par aprūpes nodaļu radās, jo bija darbarokas un trūka vietas pansionātos.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi Aprūpes nodaļa
00:00 / 04:32
Lejuplādēt

Kopš 8. jūnija Daugavpils reģionālajā slimnīcā bijušās Dzelzceļnieku slimnīcas vienā no korpusiem divos stāvos izvietojusies jauna un daudziem iedzīvotājiem vitāli svarīgā Aprūpes nodaļa. Tajā sniedz pansionātiem un sociālās aprūpes centriem līdzvērtīgu pakalpojumu cilvēkiem gados vai ar funkcionālām problēmām, kuri paši nevar palīdzēt sev.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs
Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs stāstīja: „Pašreiz nodaļa ir paredzēta 30 cilvēkiem, tam ir atvēlētas 30 gultasvietas.”

Aprūpes nodaļa ar 30 gultasvietām ir tikai sākums Aprūpes centra izveidei Daugavpils reģionālās slimnīcas paspārnē. Pakalpojums nepieciešams, un ideja par to jau lolota vairākus gadus, bet pēcpandēmijas laiks un piesaistītā medicīnas personāla nodarbinātības nepieciešamība to tikai sekmēja.

„Ar šīs nodaļas atvēršanu es centos atrisināt uzreiz vairākas problēmas vienlaicīgi.

Pirmkārt, pēcpandēmijas laikā mums vairākas nodaļas kļuva brīvas, tukšas, un pacēlās jautājums, kā mēs nodrošināsim personālu ar atbilstošu noslodzi, jo pārsvarā savu valsts apmaksāto atvaļinājumu viņi jau ir izmantojuši. Un šobrīd man viņi būtu jāsūta neapmaksātā atvaļinājumā vai to nenoslogotība radītu nepamatotas papildu izmaksas slimnīcai. Mēs vēl 2019. gadā plānojām. Tā bija mana ideja šajā objektā izveidot Aprūpes centru,” stāstīja Semjonovs.

Aprūpes nodaļa nav nedz paliatīvais pakalpojums, nedz hospiss nedziedināmi slimiem pacientiem. Tas ir pakalpojums, ko pārsvarā sniedz sociālās aprūpes iestādes – pansionāti. Daugavpilī rinda uz iestādēm ir milzīga, atzina pilsētas sociālās pārvaldes speciāliste Marina Beļavska. „Pašreiz pansionātā Daugavpilī ir izmitināti 254 cilvēki. Pansionāts ir pilns, un rinda uz to ir 36 cilvēki. Un Aprūpes nodaļa slimnīcā ir kā glābiņš mūsu pašvaldības cilvēkiem,” viņa norādīja.

No 30 gultasvietām astoņas jaunajā Daugavpils reģionālās slimnīcas Aprūpes nodaļā paredzētas tieši sociālā dienesta klientiem. Pārējie iedzīvotāji ir no Daugavpils un dažādiem Latvijas reģioniem. Viņi, kā pastāstīja slimnīcas vadītājs Semjonovs, atšķirībā no pansionātiem, uzreiz nonāk kvalificētu mediķu uzraudzībā.

„Mēs būtiski paplašinājām darbinieku sastāvu, kas nodarbojas ar aprūpi. Tas ir divkārši lielāks nekā pat ārstniecības medicīnas nodaļās. Viņi nodrošina uzraudzību un uzmanību, ko velta katram klientam. Tā ir barošana, sanitārā aprūpe.

Gandrīz katrā no palātām arī šobrīd atrodas viena no darbiniecēm, kas to visu nodrošina. Reizēm pansionātā uz 200 vai 100 klientiem ir viena māsiņa. Šeit uz diviem klientiem ir atsevišķs darbinieks,” stāstīja Semjonovs.

Sociālā darbiniece Daugavpils reģionālajā slimnīcā Ilona Barisova
Sociālā darbiniece Daugavpils reģionālajā slimnīcā Ilona Barisova

Aprūpes nodaļā piesaistīts arī speciāls sociālais darbinieks. Tā ir Ilona Barisova. Viņas pienākumi vairāk saistīti ar komunikāciju ar pacienta tuviniekiem.

„Katru dienu eju pie cilvēkiem un prasu, kas viņiem vajadzīgs. Ar radiniekiem katru dienu sazvanāmies,” pastāstīja Barisova.

Būtiski, ka izmaksas pakalpojumam Daugavpils reģionālās slimnīcas Aprūpes nodaļā nav augstas. Viena uzturēšanās diena aprūpes nodaļā izmaksā 16,50 eiro līdz diviem mēnešiem ieskaitot. Tas varētu interesēt arī citu Latvijas reģionu pacientus un to tuviniekus, tādējādi atslogojot arī citas Latvijas slimnīcas, norādīja Semjonovs.

„Esam gatavi palīdzēt visiem – rīdziniekiem, liepājniekiem, visiem, kuriem nepieciešama aprūpe,” uzsvēra slimnīcas vadītājs.

Ja pieprasījums pēc aprūpes pakalpojuma Daugavpils reģionālajā slimnīcā augs, slimnīcas vadība izskata iespējas vienu no slimnīcas korpusiem pilnībā atvēlēt vesela aprūpes centra izveidei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti